Trwa ładowanie...
facebook

Chłopiec z zespołem Downa szuka pracy. Jego CV podbija internet

"Jestem dobry w wycieraniu stołów oraz myciu i zamiataniu podłogi" - napisał w swoim liście do ewentualnego pracodawcy Addison Quinn, 16-letni chłopiec zmagający się z zespołem Downa.

Share
Chłopiec z zespołem Downa szuka pracy. Jego CV podbija internet
Fot: Lisa Quinn/Facebook
d2rrli6

Jego CV robi furorę na Facebooku i w ciągu kilku dni młody Australijczyk otrzymał oferty zatrudnienia od kilkudziesięciu firm.

Jak informuje brytyjski "Daily Mail", historia Addisona "poruszyła serca setek Australijczyków i skłoniła do kontaktu z chłopcem przedstawicieli kilkudziesięciu firm, które zaoferowały mu zatrudnienie".

16-latek z pomocą swojej mamy napisał bowiem list, w którym przedstawił wszystkie swoje najmocniejsze strony. "Szukam pracy na 1-2 godziny w weekendy" - napisał chłopiec, po czym zaczął wymieniać swoje mocne strony.

d2rrli6

"Jestem dobry w wycieraniu stołów oraz myciu i zamiataniu podłogi. Ale to tylko kilka z moich licznych talentów. Mam świetną osobowość i dobrze dogaduję się z ludźmi" - czytamy w liście opublikowanym przez mamę chłopca na Facebooku. "Jeśli ktokolwiek z was zna firmy, które zechciałyby zatrudnić Addiego, wyślijcie nam wiadomość" - prosiła matka chłopca.

To właśnie za pomocą portalu społecznościowego ogłoszenie Addisona dotarło do setek tysięcy osób na całym świecie. Pod postem Lisy Quinn komentarze dodało prawie 1000 internautów, a kilkanaście tysięcy udostępniło zdjęcie, na którym chłopiec pozuje z listem motywacyjnym. Wśród komentarzy pojawiają się przede wszystkim słowa otuchy i najlepsze życzenia, ale niektórzy dzielą się również podobnymi historiami ze swojego życia.

"Mam problemy z mówieniem, ale potrafię wykonywać proste polecenia. Gdy ktoś pokaże mi, jak coś zrobić, szybko się tego uczę" - pisze nastolatek i wymienia też obowiązki, które wykonuje w domu. "Piorę swoje ubrania i wywieszam je na suszarce. Wynoszę też śmieci i karmię moje psy. Chciałbym mieć szansę zyskać trochę doświadczenia zawodowego" - kończy swój list.

Jak podaje "Daily Mail", odpowiedziały na niego m.in. firma sprzątająca, siłownia, zakład fryzjerski i kawiarnia. Chłopiec złożył jednak swoje CV do McDonald's. Lisa Quinn obiecała w swoim poście, że będzie informować na bieżąco o postępach w poszukiwaniu pracy przez niepełnosprawnego syna.

d2rrli6

Podziel się opinią

Share
d2rrli6
d2rrli6