Trwa ładowanie...
d2pae52
d2pae52

Chojna-Duch z RPP w VII będzie się kierowała głównie kwestią spowolnienia gospodarczego

13.06. Warszawa (PAP) - Elżbieta Chojna-Duch na lipcowym posiedzeniu Rady będzie się kierowała głównie kwestią spowolnienia gospodarczego - wynika środowego wywiadu TVN CNBC z...
Share
d2pae52

13.06. Warszawa (PAP) - Elżbieta Chojna-Duch na lipcowym posiedzeniu Rady będzie się kierowała głównie kwestią spowolnienia gospodarczego - wynika środowego wywiadu TVN CNBC z członkinią Rady.

Spytana, czy zagłosowałaby za podwyżką stóp na lipcowym posiedzeniu, Chojna-Duch odpowiedziała: "dla mnie bardzo istotne jest zagadnienie spowolnienia gospodarczego i raczej tym będę się kierowała. Do kwestii Grecji nie przywiązywałabym takiej wagi".

"W lipcu będziemy obserwować dane z wszechstronnie rozumianego europejskiego rynku (...), to będzie przedmiotem naszych ocen, zwłaszcza wzrost gospodarczy, i jakie to będzie miało przełożenie na polski wzrost. Ważne też będą perspektywy inflacji. Można powiedzieć, że ceny żywności i ropy naftowej na świecie samoczynnie spadają. Dopiero na tej podstawie decyzja będzie podejmowana" - dodała.

d2pae52

"Mamy trzy rozwiązania i każde z nich jest możliwe, teoretycznie każda możliwość wchodzi w grę" - powiedziała.

Chojna-Duch dodała, że w lipcu istotna dla Rady będzie także najnowsza projekcja inflacji.

Chojna-Duch podtrzymała także oceny z wtorkowego wywiadu dla PAP odnośnie inflacji. Jej zdaniem w czerwcu i lipcu inflacja może być na podwyższonym poziomie, a w kolejnych miesiącach inflacja powinna się stopniowo obniżać, by na przełomie roku zbliżyć się do górnego przedziału odchyleń od celu inflacyjnego, a następnie do samego celu. (PAP)

fdu/ asa/

d2pae52

Podziel się opinią

Share
d2pae52
d2pae52