Trwa ładowanie...
dhwlsfm

CI Games: Linie kredytowe umożliwiają zwiększenie budżetu marketing 'Snajpera 3'

Warszawa, 29.02.2016 (ISBnews) - CI Games ocenia, że dostępne linie kredytowe dają możliwość zwiększenia budżetu marketingowego dla projektu "Sniper Ghost Warrior 3", gdyby okazało się, że przełoży się to lepsze wykorzystanie jego potencjału, powiedział prezes Marek Tymiński.
Share
dhwlsfm

"Pełny komfort finansowy jest dla nas bardzo ważny. Dzięki niemu możemy bezpiecznie kończyć prace nad 'Sniper Ghost Warrior 3'. Dostępne linie kredytowe dają nam też możliwość zwiększenia budżetu marketingowego dla tego projektu, gdyby okazało się, że przełoży się to lepsze wykorzystanie jego potencjału" - powiedział Tymiński, cytowany w komunikacie.

Na koniec roku CI Games było nadal w bardzo dobrej sytuacji finansowej, podkreślono w komunikacie. Wartość środków pieniężnych i ich ekwiwalentów wynosiła 7,2 mln zł. W marcu 2015 r. spółka podpisała porozumienie z bankiem PKO BP, który zwiększył jej limit udzielonego kredytu z 10 mln zł do 20 mln zł (spółka ma dzięki temu w tym banku limit kredytowy w wysokości 25 mln zł.

"Rok 2015 minął pod znakiem ciężkiej pracy nad tym, żeby kolejny 'Sniper' był świetną grą, która spełni oczekiwania zarówno miłośników tematyki snajperskiej, jak i innych graczy. Pierwsze reakcje graczy, mediów i naszych partnerów biznesowych utwierdzają nas w przekonaniu, że to powinno się udać, a kolejna odsłona serii ma większy potencjał, niż jakakolwiek inna produkcja w naszej historii" - dodał prezes CI Games.

dhwlsfm

Z biznesowego punktu widzenia, w zeszłym roku dla spółki bardzo ważne były też prace nad dystrybucją. CI Games wzmocniło swoje amerykańskie struktury i będzie samo odpowiadać za dystrybucję gry w Ameryce Północnej. Wykorzysta przy tym duże doświadczenie zdobyte na tym rynku i nie będzie dzielić się marżą z inną firmą, wskazano w komunikacie.

W Europie partnerem polskiej spółki został jeden z potentatów branży Koch Media. Podpisana we wrześniu umowa jest największą tego typu w historii CI Games.

CI Games zakończył zeszły rok stratą netto na poziomie ok. 7,86 mln zł. Jest to związane z tym, że w trakcie zeszłego roku nie miała premiery swojego produktu i koncentrowała się wyłącznie na produkcji. Jest to normalne w branży "growej", w której wyniki producentów są uzależnione od cyklu wydawniczego, zaznaczono w informacji.

"Dzięki sprzedaży tytułów z lat poprzednich (m.in. 'Lords of the Fallen', 'Sniper Ghost Warrior 2' spółka zanotowała bardzo dobre wyniki w zakresie generowania gotówki. Przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej wyniosły 18,3 mln zł, a wszystkie przepływy pieniężne netto wyniosły -2,3 mln zł (to oczywiście efekt kosztów prac nad nowymi projektami)" - podano również.

CI Games, dawniej City Interactive, to producent i dystrybutor gier komputerowych.

(ISBnews)

dhwlsfm

Podziel się opinią

Share
dhwlsfm
dhwlsfm