Trwa ładowanie...
d1t2lqs

CI Games ma rekomendacje dofinansowania na 7,3 mln zł w ramach GameINN

Warszawa, 14.12.2016 (ISBnews) - Dwa projekty przygotowane przez CI Games uzyskały pozytywną rekomendację do dofinansowania w ramach programu sektorowego GameINN. Łączna wartość dofinansowania obu projektów wyniesie 7,3 mln zł, podała spółka.

Share
d1t2lqs

"CI GamesGames złożył w konkursie dwa projekty - LADAI, który zajął 3 miejsce na liście rankingowej oraz projekt opracowania innowacyjnej technologii opartej o zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji dedykowane do generowania otoczenia gracza, w tym tłumu oraz stada zwierząt. Dofinansowanie tych projektów wyniesie odpowiednio 2,42 mln zł oraz 4,88 mln zł" - czytamy w komunikacie.

"Pozytywna rekomendacja to duży krok do uzyskania dofinansowania na realizację naszych dwóch projektów. Dzięki temu będziemy mogli zrealizować innowacyjne rozwiązania, które wpłyną na przyszły kształt naszych gier. Wyniki realizacji obu projektów znajdą zostaną wykorzystane w pracach nad grami z serii: Lords of the Fallen i Sniper Ghost Warrior" - powiedział prezes Marek Tymiński, cytowany w komunikacie.

Projekt LADAI jest ściśle związany z grą "Lords of the Fallen 2". Spółka obecnie nie ujawnia więcej informacji na jego temat.

d1t2lqs

W konkursie złożono 72 wnioski, a pozytywną rekomendację uzyskało 38 projektów, które łącznie mają otrzymać dofinansowanie o wartości 115,8 mln zł.

Obecnie CI Games skupia swoje działania na przygotowaniach do premiery "Sniper Ghost Warrior 3", która dobędzie się 4 kwietnia 2017 r. W ostatnim czasie spółka informowała również o możliwości rozpoczęcia współpracy z zewnętrznym studiem w zakresie produkcji drugiej części "Lords of the Fallen", zaznaczono w informacji.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

(ISBnews)

d1t2lqs

Podziel się opinią

Share
d1t2lqs
d1t2lqs