Trwa ładowanie...
d4lmlwk

Ciech sprzeda Zakłady Chemiczne Alwernia za 13,4 mln USD

...

Share
d4lmlwk

31.01. Warszawa (PAP) - Ciech zawarł przedwstępną umowę sprzedaży 99,6 proc. Zakładów Chemicznych Alwernia za 13,4 mln USD - poinformowała spółka w komunikacie.

Kupującym jest Alwernia Invest, spółka celowa należąca do międzynarodowej grupy Kermas zajmująca się m. in. produkcją i dystrybucją związków chromu.

"Umowa przedwstępna sprzedaży akcji ma charakter warunkowy i jest uzależniona między innymi od uzyskania zgody UOKiK i spłaty pożyczek udzielonych przez emitenta spółce Alwernia, w kwocie około 14,2 mln zł. Cena sprzedaży akcji spółki została ustalona na poziomie 13,4 mln USD (ok. 41,4 mln złotych wg. kursu średniego NBP z dnia 31 stycznia 2013 roku). Część ceny jest płatna w oprocentowanych ratach" - napisano w raporcie.

Zakłady Chemiczne Alwernia to producent związków fosforu i chromu. Wytwarza również nawozy rolnicze i ogrodnicze. Produkty tej firmy znajdują zastosowanie w produkcji środków piorących, garbarstwie, przemyśle spożywczym i mięsnym, w produkcji farb, lakierów, ogrodnictwie oraz rolnictwie. (PAP)

morb/ jtt/

d4lmlwk

Podziel się opinią

Share
d4lmlwk
d4lmlwk