Trwa ładowanie...
d1xdtho

Cinkciarz.pl

Najnowsze informacje

Cinkciarz.pl jest jednym z największych polskich kantorów internetowych.

Historia, założyciele

Prace nad kantorem internetowym rozpoczęły się już w 2006 roku. Pół roku później, w 2007, wykupiono domenę internetową Cinkciarz.pl, którą udostępniano początkowo jedynie klientom korzystających jednocześnie ze stacjonarnych kantorów sieci. W 2010 rok udostępniono go wszystkim osobom zainteresowanym wymianą walut przez internet. *Siedziba Cinkniarz.pl *mieści się w Zielonej Górze.

W 2013 roku kantor wzbogadził ofertę o 11 kolejnych walut, m.in. peso meksykańskie i lej rumuński. Od tego samego roku Cinkciarz.pl dostarcza dane i analizy finansowe prestiżowej platformie informacyjnej Bloomberg.

Cinkciarz.pl stworzył także mobilne aplikacje, za pomocą których można poruszać się po portalu. Są one kompatybilne z systemami Android, iOS i Windows Phone. Wprowadził także innowacyjną aplikację finansową, obsługiwaną przez Google Glass, a także aplikacje na Apple Watch, Android Wear oraz smartwatche Pebble.

Właściciel

Cinkciarz.pl Sp. z o.o. ma w pełni polski kapitał. Należy do niego także 100% udziałów Spółki Conotoxia Sp. z o.o. Prezesem Zarządu jest Marcin Pióro.

Działalność

Portal Cinkciarz.pl umożliwia wymianę walut przez internet przez cały rok i o każdej porze. Obecnie oferuje 24 waluty i posiada konta w 28 bankach, by umożliwić szybką finalizację transakcji.
Portal daje kilka możliwości wymiany walut – poprzez:

  • transakcje z rachunku bankowego (wymaga posiadania konta walutowego w banku);
  • transakcje z portfela walutowego (wymaga posiadania portfela walutowego);
  • transakcje społecznościowe – między użytkownikami portalu (także wymaga portfela walutowego).

Firma Cinkciarz.pl należy do organizacji SWIFT, która zrzesza największe instytucje finansowe i banki. Kantor działa równolegle poza granicami Polski pod inną marką – Conotoxia, która zachowała jednak logo, kolorystyka i układ graficzny portalu.

Oprócz wymiany walut, firma jako instytucja płatnicza rozwija transfer pieniędzy za granicę, stając się konkurencją dla m.in. Western Union.

W 2017 roku firma zajęła 8. miejsce na Liście 200 największych polskich firm tygodnika „Wprost” i 11. miejsce w takim samym rankingu według dziennika „Rzeczpospolita”. Według agencji Bloomberg specjaliści portalu Cinkciarz.pl są najlepsi na świecie w prognozach kursu dolara – zajęli w 2017 pierwsze miejsce w Bloomberg Ranks. Uplasowali się na podium także w prognozach kursu euro - ukraińska hrywna.

Firma wspiera m.in. ideę zdrowego stylu życia i sportu. Aby umocnić ten wizerunek, a jednoczesnie zadbać o względy Polonii amerykańskiej, Cinkciarz został pierwszym partnerem z Europy słynnej drużyny NBA – Chicago Bulls. Ponadto wspiera Polską Ligę Koszykówki, reprezentację Polski w piłce nożnej i inne kluby sportowe.

Liczba placówek

Obecnie Cinkciarz.pl ma punkty w czterech miejscach: w Pile, Zielonej Górze, Lubinie i Poznaniu. Kursy walut w stacjonarnych kantorach są mniej korzystne niż w serwisie internetowym.

Wartość

Kapitał zakładowy Cinkciarz.pl w 2015 roku wynosił 23 miliony złotych. Przychody 2016 roku opierały na 17,5 miliarda złotych.

d1xdtho

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xdtho
d1xdtho
d1xdtho
d1xdtho

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj