Trwa ładowanie...
d223iqz

CIR: 22. Finał WOŚP. Tusk przekazał na aukcję koszulkę od Camerona (komunikat)

...

d223iqz
d223iqz

09.01. Warszawa - CIR informuje:

Koszulka z autografem piłkarza Robina van Persiego to prezent od brytyjskiego premiera. - Otrzymałem ją jako wyraz uznania za pomoc, jakiej Polska udzieliła Wielkiej Brytanii w bardzo trudnej i specyficznej sytuacji kilka lat temu - tłumaczy premier Donald Tusk. Pieniądze z licytacji koszulki zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP)
.

- Chciałem przekazać na aukcję bardzo cenną dla mnie pamiątkę. To jest dar od premiera Davida Camerona - mówi w nagranym specjalnie filmiku Donald Tusk. Link do nagrania: http://www.youtube.com/watch?v=EajwIwPKSgI

Brytyjski szef rządu wiedział, że polski premier kibicuje Arsenalowi Londyn i stąd pomysł prezentu w postaci koszulki z autografem zawodnika.

d223iqz

Donald Tusk dostał od Davida Camerona koszulkę w dowód wdzięczności za pomoc, jakiej Polska udzieliła kilka lat temu Wielkiej Brytanii. - Przekazany upominek to dobry symbol, bo Wielka Orkiestra jest bezinteresownej pomocy, a Polska nieraz pokazała w historii naszych dwustronnych relacji, że też jest gotowa nieść bezinteresowną pomoc w krytycznych sytuacjach - tłumaczy premier Tusk i dodaje: - Mam nadzieję, że się prezent spodoba.

Robin van Persie grał w Arsenalu Londyn w latach 2004-2012. W sezonach 2011/2012 i 2012/2013 zdobył tytuł Króla Strzelców Premier League. Obecnie jest zawodnikiem drużyny Manchester United.

LINK DO AUKCJI: http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-van-persie-go-od-premiera-donalda-tuska-i921613

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d223iqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d223iqz