Trwa ładowanie...
d2q4609
tusk
16-10-2013 18:08

CIR: drugi dzień wizyty premiera w RPA (komunikat)

...

d2q4609
d2q4609

16.10. Warszawa - CIR informuje:

Drugiego dnia wizyty w RPA premier spotka się z prezydentem i wiceprezydentem tego kraju. Weźmie również udział w Forum Biznesu.

Jutro zostanie również podpisana umowa o współpracy gospodarczej, która ma na celu wspieranie rozwoju kontaktów gospodarczych, a także promowanie handlu, inwestycji i turystyki. Umowa zakłada m.in. powołanie Wspólnej Komisji Gospodarczej.

Donald Tusk spotka się m.in. z prezydentem Jacobem Zumą i wiceprezydentem Kgalema Motlanthe. Rozmowy będą dotyczyły głównie relacji handlowych i gospodarczych, a także stosunków Unii Europejskiej zarówno z Republiką Południowej Afryki, jak i Afryką jako kontynentem. Poruszone zostaną również tematy regionalne.

d2q4609

Premier razem z wiceprezydentem RPA wezmą udział w Forum Biznesowym. Donaldowi Tuskowi towarzyszy w wizycie kilkudziesięciu przedstawicieli polskiego biznesu. Reprezentują oni branżę wydobywczą, transportową, obronną, meblarską, budowlaną i inne.

Strona południowoafrykańska jest zainteresowana współpracą z Polską m.in. w dziedzinie gospodarki morskiej, przede wszystkim w zakresie budowy statków i jachtów, rozbudowy infrastruktury portowej, a także szkoleniem specjalistów w tej dziedzinie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d2q4609
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q4609