Trwa ładowanie...
d2eq74q

CIR: informacje o rodzinie w jednym miejscu (komunikat)

...
Share
d2eq74q

17.06. Warszawa - CIR informuje:

Ile urlopu rodzicielskiego przysługuje mamie i tacie? Jak dostać dofinansowanie na pierwsze mieszkanie? Czym jest instytucja dziennego opiekuna? Odpowiedzi na te i inne pytania można od dziś znaleźć na nowej rządowej stronie www.rodzina.gov.pl .

Strona www.rodzina.gov.pl powstała przy współpracy: ministerstwa zdrowia, ministerstwa pracy, ministerstwa edukacji, ministerstwa transportu oraz kancelarii premiera - czyli instytucji zaangażowanych w realizację prorodzinnych projektów rządu. Jest to tzw. wersja beta, którą będzie systematycznie ulepszana i uzupełniana.

d2eq74q

W serwisie znalazły się informacje o tym jak państwo pomaga rodzinom na różnych etapach życia: - przy kupnie pierwszego mieszkania, - przy opiece nad ciężarnymi mamami, - przy narodzinach dziecka, - przy opiece nad dzieckiem, - przy pierwszych krokach dziecka w edukacji.

Do tej pory wszystkie te informacje były rozsiane po różnych rządowych stronach. Dzięki stronie www.rodzina.gov.pl wszystko co ważne z punktu widzenia polskich rodzin znalazło się w jednym miejscu.

Na stronie znajdują się informacje m.in. o żłobkach, przedszkolach, planowanym na 2014 rok programie "Mieszkanie dla Młodych", dofinansowaniu in vitro, urlopie rodzicielskim, ale także o znieczuleniu porodu, adopcji, funduszu alimentacyjnym czy świadczeniach rodzinnych. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.rodzina.gov.pl.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d2eq74q

Podziel się opinią

Share
d2eq74q
d2eq74q