Trwa ładowanie...
d4flo8y
komunikat

CIR: Niedenthal, Porter oraz Diouf o Polsce "wtedy" i "dziś" (komunikat)

...

Share
d4flo8y

13.12. Warszawa - CIR informuje:

Jak Polska wyglądała stanie wojennym i w latach 80., a jak wygląda dzisiaj. W krótkim filmie opowiadają o tym polski fotograf urodzony w Wielkiej Brytanii Chris Niedenthal, walijski muzyk John Porter oraz senegalski wokalista Mamadou Diouf. Wszyscy od lat mieszkają w Polsce.

- Polska robi się tak normalna, że aż nudna - mówi Chris Niedenthal, fotograf, autor m.in. najbardziej znanej fotografii stanu wojennego przedstawiającej wóz opancerzony na tle kina Moskwa z afiszem filmu "Czas apokalipsy". - To jest inny kraj niż poznałem w latach 70. i 80. - dodaje. Wspomina, że 13 grudnia nikt nie wiedział co to jest stan wojenny i czy oznacza on wojnę.

d4flo8y

- Ten system był patologiczny - dodaje Mamadou Diouf, muzyk z Senegalu mieszkający w Polsce od początku lat 80. - Jesteśmy teraz w innej rzeczywistości - dodaje porównując nasz kraj wtedy i teraz.


Zobacz cały film: http://www.premier.gov.pl/multimedia/wideo/niedenthal-porter-oraz-diouf-o-polsce-wtedy-i-dzis.html

Film do ściągnięcia na FTP dla dziennikarzy pod adresem: http://media.kprm.gov.pl lub https://media.kprm.gov.pl

Login dla dziennikarzy: media Hasło dla dziennikarzy: n^3ePFD4@kj!q

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4flo8y

Podziel się opinią

Share
d4flo8y
d4flo8y