Trwa ładowanie...
dyvpkm8

CIR: Tusk wręczy nagrody laureatom programu "Generacja Przyszłości" (komunikat)

07.05. Warszawa - CIR informuje:...

Share
dyvpkm8

07.05. Warszawa - CIR informuje: Łaziki marsjańskie, samoloty bezzałogowe i bolid Kropelka z silnikiem o minimalnym zużyciu paliwa - te efekty pracy młodych polskich naukowców zawitają jutro do Kancelarii Premiera. Premier Donald Tusk wręczy nagrody laureatom programu Generacja Przyszłości, adresowanego do wybitnych studentów. Szef rządu wręczy też nagrody za wyróżnione prace doktorskie i habilitacyjne i za działalność naukową i artystyczną.

Premiera nowego łazika marsjańskiego

Jednym z prezentowanych wynalazków jutro będzie Łazik Marsjański Hyperion budowany na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Podczas uroczystości w Kancelarii Premiera będzie miał swoja światową prapremierę. Za tydzień pojazd jedzie do USA - weźmie udział w zawodach University Rover Challenge (30.05-2,06) na pustyni Utah.

dyvpkm8

Program "Generacja Przyszłości" - nawet 500 tys. zł dla najzdolniejszych młodych wynalazców

Nowy program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Adresowany jest do studiujących na naszych uczelniach młodych wynalazców, konstruktorów, programistów i innowatorów, którzy chcą reprezentować Polskę na międzynarodowych zawodach i konkursach.

W ramach całego programu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zakłada sfinansowanie maksymalnie 50 projektów. Każdy z nich może trwać do dwóch lat. Studenci mogą w programie otrzymać wsparcie indywidualne w wysokości nawet 100 tysięcy zł lub zespołowe - do 500 tysięcy zł. Otrzymane pieniądze będą mogli przeznaczyć na pokrycie kosztów związanych m.in. z wyjazdami na światowe zawody, dobrym przygotowaniem do konkurowania z rówieśnikami z innych państw, zakupem drobnej aparatury naukowo-badawczej, odczynników lub innych środków niezbędnych do realizacji projektu.

Doroczne nagrody premiera dla najlepszych

dyvpkm8

Nagrody prezesa Rady Ministrów za wyróżnione rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową, naukowo-techniczną lub artystyczną zostały ustanowione z inicjatywy Polskiej Akademii Nauk w 1994 r. W dziewiętnastej edycji przyznawania nagród wpłynęło łącznie 286 wniosków, z czego nagrodzone zostaną 44.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ksi/

dyvpkm8

Podziel się opinią

Share
dyvpkm8
dyvpkm8