Trwa ładowanie...
dnby3wz

CIR: wizyta premiera Japonii w Polsce (komunikat)

...

Share
dnby3wz

14.06. Warszawa - CIR informuje:

W niedzielę, 16 czerwca br., premier Donald Tusk spotka się z szefem japońskiego rządu Shinzo Abe. Politycy rozmawiać będą na temat stosunków dwustronnych oraz polsko-japońskiej współpracy w dziedzinie gospodarczej. Poruszą także kwestie dotyczące bezpieczeństwa, nauki i technologii, promocji inwestycji oraz polityki klimatycznej. Donald Tusk i Shinzo Abe omówią również kwestie związane z polityką międzynarodową.

Po spotkaniu premierów Polski i Japonii, na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem szefa japońskiego rządu. Tematem rozmów będzie m.in. współpraca państw Grupy Wyszehradzkiej z Japonią, relacje UE-Japonia, sytuacja gospodarcza w Europie oraz kwestie regionalne i międzynarodowe.

Podczas spotkania ogłoszona zostanie wspólna deklaracja premierów Japonii i Grupy Wyszehradzkiej. Przedstawiona zostanie także Ambasador Przyjaźni Roku Wymiany Grupa Wyszehradzka - Japonia.

Wizyta Shinzo Abe w Warszawie odbywa się na zaproszenie premiera Donalda Tuska. Będzie to pierwsza wizyta premiera Japonii w Polsce od 2003 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dnby3wz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnby3wz
dnby3wz