Trwa ładowanie...
d1xz99a

CIR ws. spotkania premiera z rodzicami dzieci niepełnosprawnych (komunikat)

...

Share
d1xz99a

07.09. Warszawa - CIR informuje:

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk spotka się jutro, 8 września br. o godz. 16.00 z rodzicami dzieci niepełnosprawnych skupionymi w ogólnopolskim Forum "Razem możemy więcej". Podczas spotkania omówiona zostanie sytuacja rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 11 sierpnia 2009 r. od listopada br. wzrośnie o 100 zł świadczenie pielęgnacyjne. Podwyższone zostaną także zasiłki rodzinne (niezależnie od niepełnosprawności dziecka) i wyniosą: 68 zł na dziecko do 5 lat (obecnie: 48 zł), 91 zł na dziecko od 5 lat do 18 lat (obecnie: 64 zł), 98 zł na dziecko powyżej 18 lat (obecnie: 68 zł).

d1xz99a

W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej trwają prace dotyczące zmian w systemie orzekania o niepełnosprawności, co pozwoli na precyzyjne określenie potrzeb opiekuńczych dziecka oraz zróżnicowanie wysokości świadczenia pielęgnacyjnego od realnego zaangażowania rodziców. Obecnie to samo świadczenie otrzymują rodzice dziecka trwale obłożnie chorego pozostającego w domu, co dziecka z wadą serca chodzącego do szkoły.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

d1xz99a

Podziel się opinią

Share
d1xz99a
d1xz99a