Trwa ładowanie...

Co piąta Brytyjka zarabia więcej niż jej partner

Już co piąta Brytyjka zarabia więcej niż jej mąż, bądź partner - pisze "Daily Mail", przytaczając wyniki zamówionego przez rząd raportu.
Share
Co piąta Brytyjka zarabia więcej niż jej partner
Źródło: Jupiterimages
dqsseta

Gazeta odnotowuje, że pod koniec lat 60. zaledwie cztery proc. kobiet w wieku od 16 do 60 lat mogło się poszczycić zarobkami wyższymi od zarobków partnerów. Obecnie jest to 19 proc., czyli ok. 2,7 miliona kobiet.

Kolejne 25 proc. Brytyjek zarabia tyle samo, co ich partnerzy i istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości wyprzedzą pod tym względem swoich mężczyzn.

Rosnące zarobki kobiet sprawiają, że coraz więcej mężczyzn rezygnuje z pracy, by zajmować się dziećmi i domem. Według oficjalnych danych statystycznych, w ciągu minionych 15 lat liczba takich mężczyzn wzrosła aż o 80 proc. W 1994 roku było ich 120 tysięcy, a dziś - 214 tysięcy. Dla porównania - liczba kobiet, znajdujących się w takiej samej sytuacji spadła w tym okresie z 2,7 miliona do 2 milionów.

"Daily Mail" zwraca jednak uwagę, że statystyczna kobieta zarabia w Wielkiej Brytanii ok. 25 proc. mniej niż statystyczny mężczyzna. Płaca mężczyzny wynosi średnio 531 funtów szterlingów tygodniowo (przed podatkiem), a płaca kobiety - 426 funtów.

dqsseta

Podziel się opinią

Share
dqsseta
dqsseta