Trwa ładowanie...

Co się kupuje na prezenty komunijne? Raport ceneo

Kilka miliardów złotych może być wart tak zwany przemysł komunijny.

Co się kupuje na prezenty komunijne? Raport ceneoŹródło: WP.PL, fot: Jakub Orzechowski/REPORTER
d4ianpc
d4ianpc

Kilka miliardów złotych może być wart tak zwany przemysł komunijny. Wydatki na prezent czy przyjęcie mogą nadwyrężyć domowy budżet. Upominek to koszt nawet tysiąca złotych. Jeszcze więcej trzeba wydać na organizację bankietu.

Wśród najpopularniejszych prezentów wciąż są rower czy zegarek, ale najmłodsi na komunię coraz częściej dostają także sprzęt elektroniczny.

Magdalena Kordaszewska z portalu Zabawkowicz.pl podkreśla, że komunijny prezent po prostu powinien się podobać.

- Jeżeli okaże się, a to nas może zadziwić, że dziecko interesują robale, to kupmy mu wszystko, co jest z tym związane. Encyklopedie, klasery, przyrządy do poznawania tego świata. Dzieci nie mają pojęcia o wartości. Może się okazać, że dana rzecz nie będzie droga, a my się wstrzelimy.

d4ianpc

Kordaszewska podkreśla, że można kupić prezent, który połączy zabawę z edukacją.

- Możemy pójść w stronę nauki. Na przykład jest model człowieka, który ma wnętrzności, jelita. Mamy więc coś, czego inne dzieci w szkole nie będą miały, co też dzieci biorą pod uwagę. Teleskop jest na przykład świetnym pomysłem, bo też zbliżamy dziecko do nauki. Musi zdobyć dużą wiedzę, żeby takiego urządzenia używać.

Zestawienie najpopularniejszych upominków wygląda inaczej. Rowery stanowią 38 procent prezentów kupowanych na komunię. Jedna czwarta z nich to zegarki, a co piąty prezent to gadżet elektroniczny, na przykład komórka czy tablet.

Raport na ten temat przygotowała porównywarka ceneo.pl, która w kwietniu przeprowadziła ankietę wśród użytkowników i zebrała około 3100 odpowiedzi.

d4ianpc

Czytaj więcej w Money.pl
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/71/m278343.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/papiez-organizuje-aukcje-sprzedaje-otrzymane,81,0,1714769.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kup porcelanę od Franciszka. Akcja Watykanu
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/225/m328673.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/twarza-w-twarz/artykul/ceneo-po-10-latach-nie-wystarcza-juz,199,0,1702087.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ceneo zmienia kierunek. Rzuca wyzwanie Google
* [ ( http://static1.interaktywnie.com/i/242/327410_mhp.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/raporty-i-badania/zobacz-jak-kupujemy-i-ile-wydajemy-na-swiateczne-prezenty-249664#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zobacz, ile wydajemy na świąteczne prezenty
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m97742.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komunia;dla;rozwodnikow;rewolucji;nie;bedzie,166,0,1570982.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Komunia dla rozwodników: Watykan debatuje

d4ianpc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ianpc