Columbus Capital może przejść na rynek główny GPW na przełomie 2016/2017 r.

Warszawa, 29.09.2015 (ISBnews) - Zarząd Columbus Capital widzi możliwość przejścia na rynek główny GPW w Warszawie na przełomie 2016/2017 r., poinformował ISBnews prezes January Ciszewski. W opublikowanej strategii na lata 2015-2016 spółka, jako Columbus Energy, zakłada koncentrację na segmencie odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz na segmencie inwestycyjnym.

29.09.2015 | aktual.: 29.09.2015 08:23

"Modyfikacja strategii rozwoju związana jest z zawartym porozumieniem z Columbus Energy S.A. o podstawowych warunkach transakcji połączenia. Widzimy olbrzymi potencjał rozwoju dla rynku OZE w Polsce, a zwłaszcza dla branży fotowoltaiki i zamierzamy dobrze zagospodarować ten segment biznesowy. Naszym nadrzędnym celem jest takie zwiększenie skali działalności, które spowoduje mocny wzrost wartości spółki oraz umożliwi nam zmianę rynku notowań akcji na rynek regulowany" - powiedział Ciszewski, cytowany w komunikacie.

Zapytany przez ISBnews o możliwy termin przejścia na rynek główny GPW z NewConnect, prezes podał "przełom 2016/2017 roku".

Columus Capital planuje połączyć się z Columbus Energy, tworząc podmiot, który będzie sprawował działania zarządcze w obszarze biznesu energetycznego oraz inwestycyjnego. Columbus Energy S.A., bo tak ma się nazywać nowo powstała spółka, będzie dążył do zdobycia mocnej pozycji konkurencyjnej w branży OZE, wykorzystując m.in. efekty synergii wynikające z potencjału obu podmiotów, optymalizacji i zwiększenia skali działania oraz redukcji kosztów działalności. Głównym celem zarządu będzie ubieganie się o dopuszczenie jej akcji do obrotu na rynku regulowanym GPW w Warszawie, podano również w komunikacie.

W segmencie OZE spółka zamierza wykorzystać bardzo dobrą koniunkturę w branży fotowoltaiki, która wynika z wejścia w życie nowej Ustawy o OZE, wprowadzającej taryfy gwarantowane oraz z uruchomienia Programu Prosument. Dzięki otwarciu nowych oddziałów, spółka zamierza zwiększyć terytorialny obszar swojego działania z obecnych 30% powierzchni kraju do 80% na koniec II kw. 2016 r. Oprócz sprzedaży mikroinstalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych, Columbus Energy liczy także na dodatkowe przychody z sektora zamówień publicznych na instalacje fotowoltaiczne oraz umów w sektorze B2B po uruchomieniu dotacji unijnych na lata 2014-2020.

"W 2016 r. spółka w związku z rosnącymi potrzebami finansowymi zamierza aktywnie poszukiwać inwestora strategicznego. Zarząd rozważa także emisję obligacji. W przyszłym roku Columbus Energy ma także zamiar rozszerzyć swoją ofertę o sprzedaż produktu 'termomodernizacja domów jednorodzinnych', co będzie związane z uruchomieniem nowego programu wsparcia z NFOŚiGW o nazwie 'Ryś'. Natomiast od 2017 r. chce stać się pierwszą firmą w Polsce, która wprowadzi na nasz rynek usługę dla klientów indywidualnych o nazwie 'Power Purchase Agreement'. Będzie ona polegać na tym, że Columbus Energy będzie montował instalację fotowoltaiczną na obiekcie oraz zarządzał całością przepływów energii elektrycznej i gazu, a także rozliczeń z nimi związanych" - czytamy dalej w komunikacie.

Spółka będzie również prowadziła działalność inwestycyjną, a zarząd nie wyklucza powstania grupy kapitałowej, w której poszczególne podmioty będą odpowiedzialne za poszczególne rodzaje działalności gospodarczej. Columbus Energy ma zamiar zbudować portfel spółek, w których będzie posiadała strategiczne pakiety akcji, wspierała ich zarządzanie oraz uzyskiwała dochody powstałe w wyniku zwiększania się ich wartości, podsumowano w komunikacie.

Columbus Capital zadebiutowała na NewConnect w 2011 r.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)