Trwa ładowanie...
d400d5b

Comarch spodziewa się 20 proc. wzrostu przychodów z sektora telekomunikacyjnego w '10

17.03. Warszawa (PAP) - Comarch spodziewa się w 2010 roku 20 proc. wzrostu przychodów z sektora telekomunikacyjnego do około 180 mln zł z tego około 150 mln zł ma pochodzić ze...

Share
d400d5b

17.03. Warszawa (PAP) - Comarch spodziewa się w 2010 roku 20 proc. wzrostu przychodów z sektora telekomunikacyjnego do około 180 mln zł z tego około 150 mln zł ma pochodzić ze sprzedaży na rynkach globalnych - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami wiceprezes Comarchu Piotr Piątosa.

"Zakładamy, że nasze przychody z sektora tlekomunikacyjnego wzrosną w tym roku do około 180 mln zł ze 150 mln zł w roku minionym, czyli o 20 proc." - powiedział Piątosa.

"Spodziewamy się, że na rynku polskim przychody sektora wzrosną do 32 mln zł, a na rynku globalnym do około 150 mln zł" - dodał.

Poinformował, że kluczowe dla sektora rynki geograficzne to Niemcy, Francja, Ameryka Północna i Polska.

d400d5b

Comarch będzie się koncentrował na współpracy z globalnymi operatorami takimi jak: Vodafone, T-Mobile, France Telecom, e-plus, czy Telefonica.

"Część wzrostu przychodów mają dostarczyć tzw. nowi starzy klienci. Jako przykład mogę podać Vodafone, który rozwija się w Afryce, czy Azji więc będzie potrzebował dodatkowych rozwiązań" - powiedział wiceprezes.

"Pracujemy też nad nowymi klientami. Zawansowane prace trwają nad pozyskaniem do współpracy operatora z Francji, czy Belgii" - dodał.

Piątosa poinformował, że niebawem spółka może poinformować o nowym kontrakcie na rynku polskim, jak również trwają zaawansowane prace nad kolejnymi klientami na rodzimym rynku.

W sektorze telekomunikacyjnym w grupie Comarchu zatrudnionych jest około 850 osób.(PAP)

gsu/ gor/

d400d5b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d400d5b
d400d5b