Trwa ładowanie...
d16avv8
02-11-2015 14:59

Comarch zatrudnił 777 pracowników w I-III kw., dalszy wzrost w 2016 r.

Warszawa, 02.11.2015 (ISBnews) - Comarch zwiększył zatrudnienie o 777 pracowników w ciągu trzech kwartałów bieżącego roku. W przyszłym roku może kontynuować wzrost zatrudnienia, poinformował prezes prof. Janusz Filipiak.

d16avv8
d16avv8

?Zwiększyliśmy liczbę pracowników w Comarchu o 777 osób w ciągu trzech kwartałów. Jest to blisko 17-proc. wzrost zatrudnienia w skali kraju w efekcie nawiązania długofalowej współpracy z kontrahentami z całego świata. Zatrzymamy przyjmowanie ludzi w IV kw., gdyż jest to okres fakturowania" - powiedział Filipiak dziennikarzom po podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego współpracy z PGZ.

Według jego słów, ze względu na poziom zakontraktowania grupa będzie musiała zatrudniać więcej ludzi. Comarch zatrudnia obecnie 4500 pracowników w kraju, a na całym świecie ponad 5000 osób.

Grupa Kapitałowa Comarch, której ponad połowa generowana jest na rynkach zagranicznych, obsługuje klientów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Brazylii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii. W polskich oddziałach Comarchu znajdują zatrudnienie przede wszystkim pracownicy o profilu specjalistycznym, tacy jak programiści, inżynierowie systemowi, analitycy, konsultanci, szkoleniowcy, menadżerowie.

?Co roku Comarch organizuje program stażowy dla studentów kierunków informatycznych, otwierający drzwi do kariery w branży IT. W 2015 roku 300 studentów miało okazję zdobywać doświadczenie pod okiem profesjonalistów. Ponad 70% stażystów nawiązało dłuższą współpracę po zakończeniu programu" - podała spółka.

d16avv8

Taka dynamika rozwoju firmy oznacza dla Comarchu konieczność rozbudowy ośrodków programistycznych w całej Polsce. Firma inwestuje w nowoczesne budynki nie tylko w stolicy Małopolski, ale również rozwija swoje centra w takich miastach jak Katowice, Lublin, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Łódź. W tym roku został otwarty oddział w Tarnowie i Kielcach, a w samej tylko Łodzi we wrześniu 2016 roku zostanie oddane do użytku centrum, które zatrudniać będzie 500 specjalistów. Dzięki temu Łódź stanie się drugim co do liczby zatrudnionych pracowników ośrodkiem Comarch w Polsce, zaznaczono w informacji.

?Posiadamy własny dział badawczo-rozwojowy i dużo inwestujemy w rozwój produktów. Z naszych rozwiązań IT, które powstają w Polsce, korzystają klienci w kraju i za granicą. Dzięki szerokiemu portfolio klientów, wciąż tworzymy nowe miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów w 14 miastach w Polsce. Jednocześnie realizując międzynarodowe projekty, nasi pracownicy cenią sobie, że jesteśmy firmą opartą na polskim kapitale gwarantującą stabilne zatrudnienie" - powiedziała zastępca dyrektora działu personalnego w grupie kapitałowej Comarch Karolina Strzelczyk, cytowana w komunikacie spółki.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 038 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d16avv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16avv8