Trwa ładowanie...
d35smua
d35smua

Coraz więcej firm na Podkarpaciu ogłosza upadłość

Z powodu kryzysu na Podkarpaciu rośnie liczba firm, które złożyły wniosek o ogłoszenie upadłości. Tylko do rzeszowskiego sądu gospodarczego wpłynęło już w tym roku 19 wniosków w tej sprawie , podczas gdy w całym roku 2008 było ich 20. Są to przede wszystkim spółki z branży handlowej i budowlanej, ale także np. firmy transportowe.
Share
d35smua

Z powodu kryzysu na Podkarpaciu rośnie liczba firm, które złożyły wniosek o ogłoszenie upadłości.

Tylko do rzeszowskiego sądu gospodarczego wpłynęło już w tym roku 19 wniosków w tej sprawie, podczas gdy w całym roku 2008 było ich 20. Są to przede wszystkim spółki z branży handlowej i budowlanej, ale także np. firmy transportowe.

Widocznym efektem kryzysu są też wnioski o upadłość złożone przeciwko deweloperom i inwestorom budującym na rynku rzeszowskim przez ich wierzycieli.

d35smua

Ponadto coraz trudniej jest sprzedać majątek upadłych firm i coraz niższe są oferowane ceny. Jeszcze 2-3 lata temu nie było problemów ze zbyciem nieruchomości i przedsiębiorstwa w postępowaniu upadłościowym.

W tym roku na Podkarpaciu ogłoszono m.in. upadłość Krośnieńskich Hut Szkła zatrudniających ponad 2 tys. osób, Zakładu Zespołów Mechanicznych związanego z Hutą Stalowa Wola, w którym pracowało około tysiąca osób oraz dębickiej firmy transportowej Trans Południe zatrudniającej 600 osób.

d35smua

Podziel się opinią

Share
d35smua
d35smua