Trwa ładowanie...
d1p13td

Creamfinance Poland wyemitowała obligacje o wartości 1,72 mln zł i 114 tys. euro

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - Creamfinance Poland pozyskała z emisji obligacji 1,72 mln zł i 114 tys. euro, podała spółka.

Share
d1p13td

"Emisje obligacji były naszym pierwszym kontaktem z rynkiem kapitałowym. Pozyskaliśmy około 2,2 mln zł, które już trafiają do klientów i generują zysk dla spółki. Oferty zostały dobrze przyjęte przez rynek dlatego w ciągu kilku miesięcy zamierzamy przeprowadzić kolejne emisje" - powiedział dyrektor zarządzający Adam Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

Wyemitowane obligacje to papiery o 12-miesięcznym terminie wykupu, które zabezpieczone są na portfelu pożyczek. Obligacje denominowane w złotych oprocentowane są na poziomie 9% rocznie, a w euro 6% rocznie. Kupon jest wypłacany kwartalnie. Wykup obligacji w złotych będzie miał miejsce 26 października 2016 r., a obligacji w euro 4 listopada 2016 r.

Oferującym obu emisji był dom maklerski VentusAsset Management.

Creamfinance Poland to spółka udzielająca pożyczek przez internet. Grupa Creamfinance oprócz Polski, która jest największym rynkiem dla grupy, obecna jest w 6 innych krajach - w Czechach, Gruzji, Hiszpanii, Nowej Zelandii, na Słowacji i na Łotwie w planach jest rozszerzenie obecności na kolejne kraje. Od stycznia do końca sierpnia Creamfinance, w ramach trzech działających marek: LendOn.pl, Retino.pl i ekstraportfel.pl, udzielił pożyczek gotówkowych i ratalnych na kwotę 64 mln zł wobec 50 mln zł zanotowanych w całym ubiegłym roku.

(ISBnews)

d1p13td

Podziel się opinią

Share
d1p13td
d1p13td