Trwa ładowanie...
dd0kcgs
transport
16-09-2010 09:41

CS Cargo Group rozważa notowania na rynkach w Pradze, Londynie i Warszawie

16.09. Warszawa (PAP) - CS Cargo Group rozważa wejście na giełdy na rynkach w Pradze, Londynie i ewentualnie w Warszawie. Może to mieć miejsce w drugiej połowie 2011 roku. Spółka...

dd0kcgs
dd0kcgs

16.09. Warszawa (PAP) - CS Cargo Group rozważa wejście na giełdy na rynkach w Pradze, Londynie i ewentualnie w Warszawie. Może to mieć miejsce w drugiej połowie 2011 roku. Spółka wybrała strategicznego doradcę finansowego oraz doradcę prawnego - poinformowała CS Cargo Group w komunikacie.

Funkcję strategicznego doradcy finansowego CS Cargo Group powierzyło firmie J.P. Morgan. Doradcą prawnym została kancelaria Baker & McKenzie.

"J.P. Morgan będzie występować jako globalny doradca finansowy we wszystkich transakcjach zawieranych przez Grupę na międzynarodowych rynkach finansowych" - powiedział Martin Veselý, dyrektor CS Cargo Group, cytowany w komunikacie.

"Zleciliśmy również J.P. Morgan rozpoczęcie przygotowań do ewentualnego wprowadzenia firmy na wybrane giełdy europejskie. Rozważamy notowanie akcji Grupy na rynkach w Pradze, Londynie i ewentualnie w Warszawie. Może to mieć miejsce w II połowie następnego roku. Oczywiście nasza decyzja będzie uzależniona od warunków rynkowych" - dodał.

dd0kcgs

Spółka podała, że strategia Grupy zakłada przejęcia specjalistycznych firm w celu umocnienia pozycji w Europie, wykorzystania synergii w sektorze usług logistycznych oraz maksymalizacji wartości rynkowej przed planowanym debiutem giełdowym.

W I połowie tego roku CS Cargo Group zanotowała na poziomie skonsolidowanym wzrost przychodów na poziomie 23,2 proc. (rok do roku). Działalność Grupa prowadzi głównie w Czechach, Słowacji i Polsce.

Spółka CS Cargo Group jest właścicielem grupy logistycznej CS Cargo, działającej w Europie Centralnej. (PAP)

pam/ gor/

dd0kcgs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd0kcgs