Trwa ładowanie...
d2f9n95

CTE ustaliło cenę emisyjną na 7,25 zł, co da wartość oferty ok. 4,7 mln zł

Warszawa, 01.12.2015 (ISBnews) - Zarząd notowanej na NewConnect Cenospheres Trade & Engineering (CTE) ustalił cenę emisyjną nowych akcji serii D na 7,25 zł. Oznacza to, że wartość oferty wyniesie ok. 4,7 mln zł, podała spółka.
Share
d2f9n95

W memorandum informacyjnym spółka podała wcześniej, że akcje mają zostać objęte po cenie emisyjnej nie mniejszej niż 6 zł (cena minimalna) i nie większej niż 8 zł (cena maksymalna).

Zapisy na akcje potrwają od 1 do 8 grudnia. W ramach oferty spółka zamierza wyemitować do 650 tys. nowych akcji. Obecnie kapitał spółki dzieli się na 3 000 000 akcji.

Wielkość oferty wyniesie 650 000 akcji zwykłych na okaziciela, wobec czego po przeprowadzeniu oferty nowe akcje będą stanowić 17,8% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na WZA. Od 26 do 30 listopada trwała budowa księgi popytu, w wyniku której ustalono cenę emisyjną nowych akcji, podano w komunikacie.

d2f9n95

"W ostatnim tygodniu spotkaliśmy się z inwestorami, którzy pozytywnie ocenili perspektywy spółki i wyrazili chęć nabycia naszych akcji. Jestem zadowolony z tych spotkań i liczę na dobry odzew w trakcie zapisów. Cena, na którą się zdecydowaliśmy jest wypadkową zainteresowania inwestorów, obecnej sytuacji na rynku akcji oraz bardzo dobrych perspektyw spółki" - powiedział prezes Jarosław Bronowski, cytowany w komunikacie.

Cena emisyjna zawiera 26% dyskonta wobec bieżącej wyceny rynkowej. Cena zamknięcia na sesji w dniu publikacji ceny emisyjnej wyniosła 9,8 zł, podkreślono w materiale.

Oferującym w procesie IPO jest Dom Maklerski Capital Partners, a w skład konsorcjum wchodzą również Dom Maklerski BOŚ, Niezależny Dom Maklerski oraz Q Securities.

CTE planuje pozyskać środki na prace badawcze nad produktami innowacyjnymi, rozbudowę kanałów sprzedaży i zabezpieczenie dostępności surowca oraz zwiększenie mocy produkcyjnych.

d2f9n95

"Kontynuacja dynamicznego rozwoju spółki wymaga dodatkowego finansowania. W ostatnich tygodniach intensywnie pracowaliśmy nad finalizacją negocjacji z kontrahentami, czego efektem są listy intencyjne. Obecnie pracujemy już nad szczegółowymi warunkami umów. W tym świetle opublikowana prognoza jest konserwatywna, a wycena spółki atrakcyjna" - dodał prezes.

Środki pozyskane w wyniku emisji nowych akcji zostaną przeznaczone na zwiększenie skali działalności poprzez rozwój sprzedaży na nowych rynkach, ze szczególnym uwzględnieniem Bliskiego Wschodu oraz kontynuację prac nad uszlachetnianiem i innowacyjnym zastosowaniem mikrosfery.

W ostatnich tygodniach spółka podpisała listy intencyjne i zamówienia z nowymi kontrahentami na sprzedaż mikrosfery o wartości ok. 15 mln zł. Spółka sprzedaje mikrosferę w kraju oraz ją eksportuje. Wśród firm, z którymi CTE podpisało listy intencyjne są m.in. niemiecki Tropag, polska BELLA Zakład Kompozytów oraz hiszpańska spółka dostarczająca surowce dla różnych gałęzi przemysłu.

"Pracujemy nad rozszerzeniem bazy klientów. Nasza mikrosfera spotyka się z dużym zainteresowaniem potencjalnych kontrahentów. W celu zwiększenia sprzedaży wysokomarżowych produktów, rozwijamy również nowe, zaawansowane produkty na bazie naszej mikrosfery" - powiedział też Bronowski.

d2f9n95

Na początku listopada CTE opublikowało prognozę finansową na lata 2015-2016. W przyszłym roku spółka osiągnie 19,1 mln zł przychodów oraz 3,1 mln zł zysku netto.
Cenospheres Trade&Engineering rozpoczął działalność w kwietniu 2014 r. Spółka zajmuje się pozyskiwaniem i przetwarzaniem mikrosfer (cenosfer), które powstają jako produkt uboczny spalania węgla w blokach energetycznych, wykorzystywanych m.in. w produkcji kompozytów, materiałów i chemii budowlanej, płuczek wiertniczych, farb i lakierów, tworzyw sztucznych, materiałów ogniotrwałych. W czerwcu 2015 roku zadebiutowała na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d2f9n95

Podziel się opinią

Share
d2f9n95
d2f9n95