Trwa ładowanie...
d3sdzbt

Cube.ITG: Nasz kontakt na e-Zdrowie nie jest elementem projektu P1

Warszawa, 03.12.2015 (ISBnews) - Cube.ITG realizuje kontrakt w ramach projektu "E-zdrowie dla Mazowsza", który nie są elementem Projektu P1, poinformował ISBnews wiceprezes Arkadiusz Zachwieja. Zaznaczył, że realizacja kontraktu spółki nie jest obecnie w żaden sposób zagrożona.

Share
d3sdzbt

"Z uwagi na doniesienia medialne i wydane oświadczenie CSIOZ warto podkreślić, że kontrakt realizowany przez CUBE.ITG, w ramach projektu 'E-zdrowie dla Mazowsza' nie są elementem Projektu P1. Prace, jakie wykonujemy dotyczą przygotowania mazowieckich szpitali do uczestniczenia w systemie centralnym i ich realizacja w granicach odpowiedzialności spółki przebiega bez żadnych zakłóceń" - powiedział ISBnews Zachwieja.
Umowy, w ramach których CUBE.ITG dostarczy infrastrukturę sprzętową, wdroży Elektroniczną Dokumentację Medyczną (EDM), Szpitalny System Informatyczny (SSI) oraz Oprogramowanie Centrum Analiz Statystyczno Ekonomicznych (CASE) w ramach projektu "E-zdrowie dla Mazowsza" są realizowane zgodnie z harmonogramem i większość prac jest na ukończeniu, podkreślił również.

"Przedłużenie realizacji umowy wartej blisko 80 mln zł, która pierwotnie miała się zakończyć z końcem listopada, wynika z opóźnień, które są niezależne od spółki. Według naszej wiedzy, realizacja tego kontraktu nie jest obecnie w żaden sposób zagrożona" - podsumował wiceprezes Cube.ITG.

Wcześniej Sygnity otrzymało pismo od CSIOZ z wnioskiem o złożenie przez spółkę propozycji rozwiązania umowy dotyczącej projektu P1 (e-Zdrowie) w drodze porozumienia stron. Firma deklaruje pełną wolę współpracy z CSIOZ zarówno w zakresie kontynuowania - wybranych lub wszystkich komponentów - projektu lub zawarcia porozumienia uwzględniającego prawa i obowiązki stron.

d3sdzbt

Ponadto Sygnity poinformowało, iż zgodnie z jego najlepszą wiedzą, Sygnity jest jednym z nielicznych lub wręcz jedynym wykonawcą w projekcie P1 (e-Zdrowie), który nie otrzymał od zamawiającego powiadomienia o odstąpieniu od umowy z winy wykonawcy oraz informacji o naliczeniu kar umownych.

Cube.ITG powstało w 1990 r. Spółka realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem i rozwojem infrastruktury IT. Cube.ITG przeniosło się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect (na którym było notowane od 2009 r.) w 2014 roku.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d3sdzbt

Podziel się opinią

Share
d3sdzbt
d3sdzbt