Trwa ładowanie...
d1g1xr6

Cube.ITG sprzeda dział usług rozproszonego serwisu IT za 12,5 mln zł

Warszawa, 24.02.2016 (ISBnews) - Cube.ITG zawarł przedwstępną umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa przeznaczonej do świadczenia rozproszonego serwisu IT za 12,5 mln zł. Transakcja jest częścią strategii, która zakłada skoncentrowanie się na projektach informatycznych i wdrożeniowych i odchodzenie od usług serwisowych sprzętu i sieci, podała spółka.

Share
d1g1xr6

"Konsekwentnie przekształcamy spółkę w nowoczesny podmiot na rynku IT, który ma konkurować jakością i innowacyjnością, zaś dzięki wzrostowi marży powinien być atrakcyjnym podmiotem dla inwestorów. Dzięki zawartej umowie możemy jeszcze efektywniej kontynuować proces zmniejszania kosztów obsługi zadłużenia, a uwolniony potencjał wykorzystać na finansowanie realizacji dużych projektów informatycznych, co będzie widoczne w wynikach w kolejnych kwartałach" - powiedział prezes Paweł Witkiewicz, cytowany w komunikacie.

Firma Secom, która jest stroną transakcji wpłaciła już zaliczkę w wysokości 3,75 mln zł. Pozostała kwota transakcji będzie rozliczona w dwóch częściach - na przełomie marca i kwietnia 2016 roku. Dzięki transakcji zmniejszy się również zadłużenie spółki, co będzie miało wpływ na obniżenie kosztów finansowania, co jest priorytetem dla GK Cube.ITG w tym roku, podano również.

Cube.ITG koncentruje się na wdrażaniu i integracji rozwiązań aplikacyjnych (zarówno własnych, jak i firm trzecich), głównie wśród dużych podmiotów. Spółka realizuje projekty głównie w bankowości, telekomunikacji, energetyce, handlu, administracji publicznej i sektorze ochrony zdrowia. Spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect w 2014 roku.

(ISBnews)

d1g1xr6

Podziel się opinią

Share
d1g1xr6
d1g1xr6