Trwa ładowanie...
d1hntnf
d1hntnf

Cyfrowy Polsat dostał 300 tys. zł kary od UKE

7.5.Warszawa(PAP) - Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nałożyła na Cyfrowy Polsat 300 tys. zł kary za niewypełnienie obowiązku udzielenia informacji lub dostarczenia...
Share
d1hntnf

7.5.Warszawa(PAP) - Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nałożyła na Cyfrowy Polsat 300 tys. zł kary za niewypełnienie obowiązku udzielenia informacji lub dostarczenia dokumentów przewidzianych Prawem Telekomunikacyjnych podczas przeprowadzanej przez urząd kontroli - podał UKE w komunikacie.

"W toku przeprowadzonego postępowania administracyjnego ustalono, iż pomimo właściwego zawiadomienia o wszczęciu kontroli, dokładnego określenia jej podstawy prawnej oraz pouczenia o konsekwencjach jakie kontrolowany może ponieść za niewypełnienie obowiązku udzielenia informacji lub dostarczenia dokumentów przewidzianych ustawą, Cyfrowy Polsat SA znacząco przekroczył termin na przekazanie przedmiotowych materiałów" - napisano.

"W ocenie prezesa UKE przytoczona przez kontrolowanego argumentacja uzasadniająca niewypełnienie tego obowiązku, opierająca się na twierdzeniu, iż +dostarczanie abonentom programów radiowych i telewizyjnych nie jest usługą telekomunikacyjną, a zatem nie ma dla tych usług regulaminów, umów i cenników usług telekomunikacyjnych+ nie jest zasadna w świetle przepisów Prawa telekomunikacyjnego, jak i zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego" - dodano.

UKE mógł nałożyć karę do 3 proc. przychodów. W 2008 roku przychody Cyfrowego Polsatu 1,14 mld zł.(PAP)

epo/ ana/

d1hntnf

Podziel się opinią

Share
d1hntnf
d1hntnf