Trwa ładowanie...
d1508z9
IAR
ceny gazu
+1

Czeka nas podwyżka cen gazu

Od czerwca nieznacznie wzrosną nasze rachunki za gaz - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Cena gazu wysokoetanowego wzrośnie o ponad 3 procent, zaazotowanego - o około 4-5 procent.
Share
Czeka nas podwyżka cen gazu
Źródło: AFP, Fot: SAMUEL KUBANI
d1508z9

W czerwcu czeka nas nieznaczna podwyżka cen gazu. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził w poniedziałek taryfy gazowe dla wszystkich spółek dystrybucyjnych PGNiG oraz dla Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System.

Cena gazu wysokoetanowego wzrośnie o ponad 3 procent, zaazotowanego - o około 4-5 procent. Nowa taryfa na razie nie będzie dotkliwa dla użytkowników, którzy korzystają wyłącznie z gazu w kuchenkach - zapewniła w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska. Ci zapłacą rachunki o kilkanaście groszy wyższe niż do tej pory.

Rozporządzenie wchodzi w życie w poniedziałek.
- Nowe taryfy będą obowiązywały najwcześniej 14, a najpóźniej 45 dni po jego wprowadzeniu. Wszystko zależy w tej sprawie od przedsiębiorstw. Jeśli wybiorą najkrótszy termin, drożej za gaz zapłacimy już od 1 czerwca. I tak też jest w praktyce - tłumaczy Agnieszka Głośniewska.

d1508z9

"Informujemy, że Prezes Urzędu Regulacji Energetyki w swojej decyzji z dnia 17 maja 2010 roku ustalił termin obowiązywania taryfy w zakresie dostarczania paliw gazowych do dnia 30 listopada 2010 roku" - głosi komunikat PGNiG.

Niewykluczone, że nie jest to ostatnia podwyżka w tym roku. Taryfy dystrybucyjne i przesyłowe zostały zatwierdzone na 12 miesięcy, natomiast taryfa obrotowa, a więc ta, która przenosi ceny gazu - na 6 miesięcy. To oznacza, że kolejna podwyżka może nastąpić w grudniu.

IAR, PAP

d1508z9

Podziel się opinią

Share
d1508z9
d1508z9