Trwa ładowanie...
d14i4nh

Czerwiński: rząd i związkowcy muszą stać po tej samej stronie (krótka3)

Dziś strona rządowa i związkowa muszą stać po tej samej stronie, by bronić dobrej naprawy polskiego górnictwa oraz współpracować, tak jak to miało miejsce w Jastrzębskiej Spółce Węglowej - zaapelował w środę minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński.

Share
d14i4nh

"(W JSW-PAP) Współpraca związków zawodowych z rządem, menedżerami, kierownictwem kopalń doprowadziła do tego, że związkowcy ograniczyli koszty i zgodzili się na restrukturyzację wynagrodzeń w kwocie przekraczającej 2 mld zł w kilku latach. To jest ok. 0,5 mld rocznie" - powiedział minister Czerwiński po środowym posiedzeniu rządu.

"My jako rząd niezależnie od wszystkiego w dalszym ciągu będziemy działać dla polskiego górnictwa, dla obrony górniczych miejsc pracy. Górnictwo jest podstawą naszego systemu energetycznego" - zaznaczył. I przekonywał, że "Silesia w nowym kształcie będzie podstawą silnego koncernu paliwowo-energetycznego". Minister po środowym posiedzeniu rządu poinformował, że Spółka Silesia przejmie 11 kopalń, utrzyma ich płynność finansową, a także zagwarantuje, by w przyszłości mogły działać skutecznie.

Czerwiński skrytykował też wypowiedzi szefa śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominika Kolorza. Kolorz mówił m.in. w poniedziałek, w odniesieniu do opóźnienia w utworzeniu Nowej Kopalni Węglowej: "Po drugiej stronie stołu mieliśmy zwykłych oszustów lub też niedołęgów". I dodawał, że związkowcy zrobią wszystko, by Platforma Obywatelska na Śląsku i w całym kraju uzyskała jak najgorszy wynik w październikowych wyborach parlamentarnych.

"Niezrozumiałe słowa przewodniczącego związków zawodowych, szefa śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominika Kolorza, który dla własnych celów politycznych naraża na szwank ok. 40 tys. miejsc pracy i przyszłość polskiego górnictwa" - mówił minister skarbu państwa.

d14i4nh

Podziel się opinią

Share
d14i4nh
d14i4nh