Trwa ładowanie...

Czterej robotnicy zginęli przy rozbiórce komina

Czterej robotnicy zginęli w środę podczas prac przy rozbiórce ponad
30-metrowego komina przemysłowego na terenie zakładów azotowych w Chorzowie

Share
Czterej robotnicy zginęli przy rozbiórce komina
d11cjdg

Czterej robotnicy zginęli w środę podczas prac przy rozbiórce ponad 30-metrowego komina przemysłowego na terenie zakładów azotowych w Chorzowie. Pod pracownikami zawalił się podest, na którym stali.

Wcześniej służby ratownicze informowały, że zawalił się remontowany komin. Faktycznie jednak zawaliło się umocowane na jego szczycie rusztowanie, z którego robotnicy prowadzili prace rozbiórkowe.

Konstrukcja rusztowania runęła do środka komina wraz z gruzem. Krótko po wypadku wydobyto ciała dwóch ofiar, dwaj kolejni robotnicy nie dawali oznak życia. Gdy strażakom udało się ich wydostać z gruzów, lekarz potwierdził, że oni także nie żyją.

d11cjdg

Do wypadku doszło na terenie chorzowskich zakładów azotowych, ale ta część terenu, gdzie znajduje się komin, jest wynajmowana przez katowicką firmę European Silicon. Jej przedstawiciele nie udzielają informacji na temat wypadku, odsyłając do wykonawcy prac - Przedsiębiorstwa budowlano-handlowego Kraken z Katowic. Kierownictwo firmy Kraken zapowiedziało ewentualne informacje na później.

Teren wypadku zabezpieczają strażacy. Przyczyny wypadku wyjaśniają policja i prokuratura, przy udziale inspekcji pracy i innych służb. Zbadane będzie m.in., czy prace były odpowiednio zorganizowane oraz czy robotnicy mieli właściwe zabezpieczenia.

d11cjdg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11cjdg
d11cjdg