Trwa ładowanie...
d3j7yeu

Cztery podmioty złożyły oferty na kupno Energi - MSP

16.08. Warszawa (PAP) - Do Ministerstwa Skarbu Państwa wpłynęły cztery oferty na kupno Energi; złożyły je PGE Polska Grupa Energetyczna, Energetyicky a Prujmyslovy Holding a.s.,...

Share
d3j7yeu

16.08. Warszawa (PAP) - Do Ministerstwa Skarbu Państwa wpłynęły cztery oferty na kupno Energi; złożyły je PGE Polska Grupa Energetyczna, Energetyicky a Prujmyslovy Holding a.s., Kulczyk Holding i Elektrownia Połaniec - z Grupy GDF Suez Energia Polska - podał rzecznik prasowy MSP Maciej Wewiór.

MSP chce sprzedać 82,90 proc. akcji Energi.

Na początku czerwca resort do due diligence Energi dopuścił pięć firm: PGE Polska Grupa Energetyczna, CEZ; Elektrownię Połaniec - z Grupy GDF Suez Energia Polska; konsorcjum: Kulczyk Holding, GS Global Infrastructure Partners II, L.P., GS Capital Partners VI Fund, L.P.; Energetyicky a Prujmyslovy Holding a.s.

O wycofaniu się z wyścigu o Energę oficjalnie poinformował w ubiegłym tygodniu CEZ. Koncern tłumaczył, że chce się skoncentrować na rynku czeskim i rozwijać segment ciepłownictwa.

d3j7yeu

Wcześniej MSP informowało, że jeśli prywatyzacja Energi będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem, to jest szansa na jej zakończenie w tym roku.

Zysk netto grupy Energa wzrósł w pierwszym półroczu 2010 o 68 proc. rdr do 442 mln zł, EBITDA wzrosła o 41 proc. do 818 mln zł, a przychody wyniosły w I połowie tego roku 4,45 mld zł.

Gdańska Energa jest jedną z czterech krajowych grup energetycznych. Posiada m.in. elektrownię konwencjonalną Ostrołęka oraz 45 elektrowni wodnych. Jest liderem w produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

Energa dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, ma około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 187 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 20 TWh energii rocznie. (PAP)

pel/ pr/ gor/

d3j7yeu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j7yeu
d3j7yeu