Trwa ładowanie...
d35joux

Dane o CPI w X wspierają scenariusz stabilizacji w polityce monetarnej - Zielińska-Głębocka, RPP

15.11. Warszawa (PAP) - Dane o inflacji w październiku wspierają scenariusz stabilizacji w polityce monetarnej. Obecnie nie ma podstaw do jej poluzowania - oceniła w rozmowie z PAP...

Share
d35joux

15.11. Warszawa (PAP) - Dane o inflacji w październiku wspierają scenariusz stabilizacji w polityce monetarnej. Obecnie nie ma podstaw do jej poluzowania - oceniła w rozmowie z PAP Anna Zielińska-Głębocka z Rady Polityki Pieniężnej.

"Na pewno dzisiejsze dane wspierają scenariusz stabilizacji naszej polityki pieniężnej. Wszystkie projekcje, które znam informowały o tym, że ten wskaźnik będzie nadal wysoki. Spodziewałam się, że przekroczy 4,0 proc., ale poziom aż 4,3 proc. jest zaskoczeniem" - powiedziała Zielińska-Głębocka w rozmowie z PAP.

"Sugeruje to, że należy utrzymać dotychczasowy kierunek w polityce pieniężnej. Obecnie nie ma podstaw do jej poluzowania" - dodała.

GUS podał we wtorek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku wzrosły o 4,3 proc. w stosunku do października 2010 roku, a w porównaniu z wrześniem 2011 r. wzrosły o 0,7 proc.

Jacek Barszczewski (PAP)

jba/ ana/

d35joux

Podziel się opinią

Share
d35joux
d35joux