Trwa ładowanie...
d3bdvzm

Dariusz Miłek

Najnowsze informacje
1.8
(6 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Szczecin

d3bdvzm
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Dariusz Miłek to polski przedsiębiorca i potentat na rynku obuwniczym. Jego historia jest przykładem na to, że wielkich pieniędzy można dorobić się, zaczynając od zera. Dariusz Miłek jest fanem kolarstwa i głównym sponsorem grupy CCC Polkowice.

Życiorys

Dariusz Miłek urodził się 1 lutego 1968 roku w Szczecinie. Gdy miał 8 lat, jego rodzina przeniosła się do Lubina. Z wykształcenia jest górnikiem.

Jako nastolatek próbował sił w profesjonalnych zawodach kolarskich. Dzięki temu jeszcze w czasach PRL mógł wyjeżdżać za granicę, a tam między startami handlować towarem. Dariusz Miłek rozumiał mechanizmy zmiany ustrojowej i zaraz po 1989 roku otworzył w Lubinie stoisko bazarowe z różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi oraz płaszczami i jeansami.

Pomysł sprzedawania butów pojawił się dwa lata później, po rozmowie z właścicielem sąsiedniego stoiska. Dariusz Miłek zaczął handlować obuwiem nie tylko na bazarze, ale też jako pośrednik. Pierwsze zarejestrowane przedsięwzięcie Dariusza Miłka nosiło nazwę „Firma Handlowa Miłek”. Dopiero w 1996 roku wszedł na rynek z profesjonalnymi sklepami pod szyldem Żółtej Stopy. Do dziś przedsiębiorstwo posiada ponad 700 sklepów CCC, a także marki takie jak Boti i Lasocki.

Przedsiębiorstwo Dariusza Miłka odnosi sukcesy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Sklepy CCC znaleźć można między innymi w Czechach, Austrii, Rosji, Turcji, Niemczech, Rumunii, a także na Słowacji i na Węgrzech.

Pasja kolarska Dariusza Miłka sprawiła, że firma CCC jest głównym sponsorem grupy kolarskiej CCC Sprandi. Poza tym Miłek sponsoruje żeński zespół koszykarski CCC Polkowice.

W 2012 roku Dariusz Miłek za swój spektakularny sukces gospodarczy został uhonorowany przez Konfederację Lewiatan Nagrodą im. Andrzeja Wierzbickiego. Rok później otrzymał Nagrodę Kisiela.

Majątek

Majątek Dariusza Miłka szacuje się na prawie 5 miliardów złotych. Jego składowymi są 35-procentowe udziały w spółce CCC Polkowice, a także platforma internetowa eobuwie.com, która jest niezależnym internetowym kanałem sprzedaży obuwia.

Pieniądze zarobione na handlu butami Dariusz Miłek inwestuje w nieruchomości, których łączna wartość szacowana jest na 650 milionów złotych. Jest bowiem właścicielem między innymi centrum handlowego Cuprum Arena w rodzinnym Lubinie, które co ciekawe, zostało wybudowane w miejscu dawnego bazaru, na którym Miłek handlował kilkanaście lat wcześniej. Budynek należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Biznesmen otworzył także centra handlowe w Kielcach, Lesznie, Inowrocławiu i Olsztynie.

Dariusz Miłek posiada kilka prywatnych rezydencji. Jedna z nich znajduje się na skarpie nad brzegiem włoskiego jeziora Garda. Kolejną odkupił od Jana Kulczyka w 2009 roku. Jest to pałac z XIX wieku usytuowany w Łącku na Mazowszu, ze stadniną koni i terenem obejmującym park krajobrazowy, który dawniej należał on do Edwarda Rydza-Śmigłego. Inną posiadłością Dariusza Miłka jest pałac w Chróstniku. Przedsiębiorca zakupił go i wyremontował, tworząc tym samem perłę wśród licznych zamków Dolnego Śląska.

Do majątku Dariusza Miłka należy także prywatny samolot pasażerski Pilatus.

Życie prywatne

Dariusz Miłek ma żonę Renatę oraz troje dzieci: córkę Justynę, a także synów, Michała i Łukasza.

Ranking najbogatszych Polaków

Dariusz Miłek od wielu lat pojawia się na liście najbogatszych Polaków. Jeszcze w 2004 roku zajmował 60. miejsce z majątkiem szacowanym na 250 milionów złotych. W 2017 roku, jako miliarder, uplasował się na 4. pozycji w rankingu.

d3bdvzm
d3bdvzm
d3bdvzm
d3bdvzm