Trwa ładowanie...
d11hzwy
d11hzwy

Dariusz Pietyszuk delegowany do pełnienia funkcji prezesa Kopeksu

Warszawa, 10.05.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza Kopeksu odwołała ze składu zarządu prezesa Bogusława Bobrowskiego oraz członków zarządu Krzysztofa Zawadzkiego i Marka Uszkę, podała spółka. Jednocześnie do pełnienia funkcji prezesa delegowano członka rady Dariusza Pietyszuka i powołano w skład zarządu Magdalenę Nawłokę na stanowisko dyrektor finansowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d11hzwy

Zdaniem RN wprowadzone zmiany w zarządzie spółki mają na celu przyspieszenie rozmów z wierzycielami i doprowadzenie do osiągnięcia satysfakcjonującego porozumienia, a także odblokowania finansowania spółki co ma pozwolić na kontynuowanie rozpoczętego procesu restrukturyzacji oraz pozyskiwanie nowych kontraktów. W ocenie rady, zmiany będą sprzyjały również realizacji planowanej integracji z potencjalnym inwestorem, podano w komunikacie.

"Rada nadzorcza podjęła decyzję o dokonaniu zmian w zarządzie spółki w związku z przedłużaniem się patowej sytuacji dotyczącej dalszego finansowania i funkcjonowania Grupy. Sytuacja Grupy Kopex nie jest łatwa, ale reprezentujemy sobą ogromny potencjał i budzimy szczere zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Rada nadzorcza wyraziła przekonanie, że przyszłość Kopeksu należy wiązać z głęboką restrukturyzacją i zacieśnieniem współpracy z innymi podmiotami" - powiedział przewodniczący RN i większościowy akcjonariusz Kopeksu Krzysztof Jędrzejewski, cytowany w komunikacie.

Dariusz Pietyszuk jest członkiem zarządu Mostostalu Zabrze. Jest specjalistą od spraw restrukturyzacji przedsiębiorstw i zarządzania. Pracował m.in. w Danone, Valeo i HP, a w Polsce m.in. w Famurze.

d11hzwy

Magdalena Nawłoka pracowała ostatnio w TUiR Allianz Polska, wcześniej w Generali Poland i PZU S.A., a także innych firmach ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych w Polsce, Rosji i Rumunii. Jest specjalistką od restrukturyzacji przedsiębiorstw.

W marcu br. spółka celowa TDJ zawarła z Krzysztofem Jędrzejewskim umowę warunkową nabycia kontrolnego pakietu akcji Kopeksu. Docelowo TDJ chce zbudować podmiot oparty o potencjał Famuru i Kopeksu.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1 093,68 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d11hzwy

Podziel się opinią

Share

d11hzwy

d11hzwy