Trwa ładowanie...
d2uks5q

DB Schenker uruchamia dwa terminale - pod Olsztynem i Zieloną Górą

Warszawa, 30.11.2016 (ISBnews) - DB Schenker uruchomił w listopadzie br. dwa nowe, przyjazne środowisku terminale - pod Olsztynem i Zieloną Górą, poinformowała firma. 

Share
d2uks5q

"Działamy zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju. Dbając o jakość rozwiązań oferowanych klientom, ciągle doskonalimy nasze procesy, koncentrujemy się na jeszcze lepszym, ekologicznym wykorzystaniu zasobów. Stanowi to kluczowy element kultury Lean, którą budujemy w naszej firmie" - powiedział CEO w regionie North & East Europe Janusz Górski, cytowany w komunikacie.

Zmiana lokalizacji terminali z centrów miast na ich obrzeża wynika z biznesowej strategii zrównoważonego rozwoju DB Schenker w zakresie celów ekonomicznych ale też społecznych i środowiskowych. Przeniesienie obiektów pod miasto wpłynie na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia powietrza w miastach, zmniejszy natężenie ruchu i obniży poziom hałasu, podano także.

"W sieci DB Schenker funkcjonują już trzy w pełni ekologiczne terminale: obiekt pod Białymstokiem z certyfikatem British Research Establishment Environmental Assessment Method, oddany do użytku w 2014 roku oraz tegoroczne bliźniacze inwestycje pod Olsztynem i Zielona Górą. Zastosowane w nich rozwiązania spełniają najwyższe normy pod względem oszczędności energii, redukcji emisji CO2, efektywnej gospodarki wodnej i cieplnej" - czytamy w komunikacie.

d2uks5q

W ostatnich latach DB Schenker przeniósł pod miasta także swoje lokalizacje terminalowe w oddziale Kraków i Gdynia. W najbliższych latach firma planuje kolejne takie inwestycje, podsumowano.

DB Schenker jest globalnym operatorem logistycznym. W polsce oferuje pełny zakres rozwiązań logistycznych, wszystkie rodzaje transportu, magazynowanie, nowoczesne technologie IT. Prowadzi dedykowane projekty dla firm z różnych branż, np. elektronicznej, AGD, maszynowej, FMCG, chemicznej.

(ISBnews)

d2uks5q

Podziel się opinią

Share
d2uks5q
d2uks5q