Trwa ładowanie...
d40qbsq

Deficyt budżetowy po kwietniu 26,5-28 mld zł - Suchocka-Roguska, MF

28.04. Warszawa (PAP) - Deficyt budżetowy po kwietniu wyniósł 26,5-28 mld zł wobec planowanego w harmonogramie deficytu na poziomie ok. 32,6 mld zł - poinformowała PAP Elżbieta...

Share
d40qbsq

28.04. Warszawa (PAP) - Deficyt budżetowy po kwietniu wyniósł 26,5-28 mld zł wobec planowanego w harmonogramie deficytu na poziomie ok. 32,6 mld zł - poinformowała PAP Elżbieta Suchocka-Roguska, wiceminister finansów. Jej zdaniem kwota ta wynika zarówno z lepszych niż planowano dochodów oraz niższych niż zakładano wydatków.

"Wstępnie szacujemy, że deficyt po kwietniu był na poziomie 26,5-28 mld zł" - powiedziała PAP Suchocka-Roguska.

"Taki wynik budżetu mamy głównie za sprawą wyższych niż zapisano w harmonogramie dochodów oraz niższych wydatków niż planowano, to razem złożyło się na niższych deficyt. Nie chcę wyciągać z tego, w tej chwili, daleko idących wniosków, niższe wydatki wynikają zapewne z przesunięć, co do oceny strony dochodowej to jest za wcześnie, aby sądzić, że będzie lepsza niż plan" - dodał.

Wiceminister finansów podkreśliła także, że całoroczne wykonanie budżetu będzie lepsze od planu na poziomie ok. 52,2 mld zł.

d40qbsq

"Zysk z NBP przekazany do budżetu obniży deficyt" - powiedziała Suchocka-Roguska.

RPP przyjęła we wtorek sprawozdanie finansowe NBP za 2009 rok z wynikiem finansowym na poziomie 4,166 mld zł, 95 proc. tej kwoty zostanie przekazane do budżetu.

"Wydaje się, że będzie to najwcześniej w lipcu, tak bywało we wcześniejszych latach kiedy NBP przekazywał zysk do kasy państwa. Sprawozdanie musi najpierw zatwierdzić rząd" - podkreśla wiceminister.

Bartek Godusławski (PAP)

bg/ ana/

d40qbsq

Podziel się opinią

Share
d40qbsq
d40qbsq