Trwa ładowanie...
d21fawr

Dekpol liczy, że 2014 rok będzie równie udany jak ubiegły

Warszawa, 02.12.2014 (ISBnews) - Rozpoczynający za kilka dni pierwotną ofertę publiczną Dekpol ocenia, że bieżący rok jest równie dobry jak ubiegły i ma nadzieję na dalszą poprawę wyników w przyszłości, poinformował członek zarządu ds. finansowych Rafał Dietrich. Dywidenda możliwa jest najwcześniej od 2016 roku.

Share
d21fawr

"Sądzimy, że nasze wyniki będą się poprawiać. Chociażby pierwsze półrocze świadczy o tym, że 2014 to podobny rok jak ubiegły, kiedy mieliśmy powrót do normalności z pozyskiwanymi kontraktami. Mamy więc nadzieję na poprawianie wyników w przyszłości" - powiedział Dietrich podczas spotkania z dziennikarzami.

Według jego słów, na przyszły rok wartość kontraktów przekracza 100 mln zł. Z kolei poziom długu jest pod kontrolą, a decyzja o emisji akcji wynika z faktu, że firma nie chce już zwiększać zobowiązań na inwestycje. Obligacje Dekpolu zapadają w 2017 roku.

Prezes Dekpolu Mariusz Tuchlin dodał, że spodziewa się sprzedaży przez ramię deweleperskie grupy ponad 200 mieszkań w tym roku. Obecny bank ziemi pozwala na realizację projektów na 700 lokali. Ponadto trwają zaawansowane rozmowy z właścicielami gruntów i spółka zakłada że po emisji akcji w 2015 sfinalizuje te transakcje, w celu docelowego zwiększenia poziomu sprzedaży lokali. Dekpol planuje również realizację projektów deweloperskich w Norwegii, gdzie pierwsza inwestycja rozpocznie się w II kw. przyszłego roku.

Tuchlin podsumował, że biorąc pod uwagę planowane inwestycje, ewentualnej dywidendy można spodziewać się najwcześniej od 2016 roku.

d21fawr

Pierwotna oferta publiczna akcji spółki Dekpol rozpocznie się 9 grudnia, kiedy ruszą zapisy w transzy detalicznej. Oferta obejmie do 2,3 mln nowych akcji serii B oraz do 650 tys. istniejących akcji serii A, jak podano w prospekcie. Spółka liczy na pozyskanie z emisji nowych akcji serii B ok. 70 mln zł.

Akcjonariuszem sprzedającym jest prezes spółki Mariusz Tuchlin, posiadający obecnie bezpośrednio 6.409.000 akcji (stanowiących 99,98% w kapitale zakładowym, uprawniających do tyluż głosów na walnym zgromadzeniu).

W I poł. 2014 r. Dekpol odnotował 4,76 mln zł zysku netto wobec 2,60 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 97,77 mln zł wobec 56,75 mln zł. W całym 2013 r. jej przychody wyniosły 194,5 mln zł.

Firma powstała w 1993 r. Jej działalność opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Kolejne segmenty to: dział konstrukcji stalowych, który realizuje całościowe projekty konstrukcji stalowych dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol jest również producentem łyżek i osprzętów, przeznaczonych do maszyn budowlanych. Trzecim segmentem jest działalność deweloperska. Firma posiada ugruntowaną pozycji w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe.

(ISBnews)

d21fawr

Podziel się opinią

Share
d21fawr
d21fawr