Trwa ładowanie...
d3ebgri

Dekpol prognozuje wzrost zysku netto o 16,6% do 20,7 mln zł w 2014 r.

Warszawa, 11.12.2014 (ISBnews) - Dekpol prognozuje, że jego zysk netto wzrośnie o 16,6% r/r do 20,7 mln zł, a zysk EBITDA zwiększy się o 11,4% w skali roku do 31,1 mln zł w 2014 roku,podała spółka.

Share
d3ebgri

"Zarząd Dekpol S.A. prognozuje uzyskanie w br. łącznie 239 mln zł przychodów, w tym generalne wykonawstwo zapewni 208 mln zł obrotów, działalność deweloperska 19 mln zł, a produkcja oprzyrządowania maszyn i urządzeń kolejne 12 mln zł. W efekcie w 2014 r. zakładany jest zysk na sprzedaży w wysokości 28,1 mln zł" - czytamy w aneksie do prospektu.

Oznacza to, że w skali roku przychody wzrosną o 22,9% a zysk na sprzedaży zwiększy się o 21,6% r/r.

Z kolei wynik na działalności operacyjnej powiększony o amortyzację (EBITDA)
sięgnie 31,1 mln zł (wzrost o 11,4% r/). Zarząd zakłada wypracowanie w tym roku 20,7 mln zł zysku netto, tj. wyższego 16,6% r/r.

d3ebgri

"Finansowanie działalności objętej prognozą nastąpi ze środków własnych spółki, obligacji, kredytów bankowych, kredytów kupieckich oraz faktoringu" - powiedział prezes Mariusz Tuchlin, cytowany w komunikacie.

"Przychody z działalności generalnego wykonawstwa oparto o aktualnie posiadany portfel zleceń. Przychody ze sprzedaży osprzętu do maszyn budowlanych oparto o aktualnie posiadany portfel zleceń oraz portfel nowych zleceń o wysokim prawdopodobieństwie realizacji. Natomiast przychody ze sprzedaży z tytułu działalności deweloperskiej oparto wyłącznie o inwestycje, których realizacja jest przesądzona, przy założeniu stabilnego funkcjonowania administracji i gospodarki" - czytamy także materiale.

Dekpol jest w trakcie prowadzenia oferty publicznej. Na podstawie opublikowanego prospektu emisyjnego Dekpol S.A. oraz jej główny akcjonariusz Mariusz Tuchlin oferują łącznie 2.950.000 akcji, w tym: Spółka oferuje 2.300.000 nowo emitowanych akcji serii B, a akcjonariusz 650.000 akcji serii A.

Cena maksymalna akcji została ustalona na poziomie 21 zł. Cena ostateczna zostanie opublikowana 12 grudnia br.

d3ebgri

Dekpol planuje przeznaczyć środki pozyskane z emisji akcji serii B na rozwój działalności operacyjnej w ramach wszystkich trzech głównych segmentów działalności: generalnego wykonawstwa, działalności deweloperskiej oraz produkcji osprzętu do maszyn budowlanych.

Firma powstała w 1993 r. Jej działalność opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Kolejne segmenty to: dział konstrukcji stalowych, który realizuje całościowe projekty konstrukcji stalowych dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol jest również producentem łyżek i osprzętów, przeznaczonych do maszyn budowlanych. Trzecim segmentem jest działalność deweloperska. Firma posiada ugruntowaną pozycji w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe.

(ISBnews)

d3ebgri

Podziel się opinią

Share
d3ebgri
d3ebgri