Trwa ładowanie...
d4db1qt
12-11-2015 10:47

Dekpol wyemituje obligacje serii E o wartości nominalnej do 40 mln zł

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - Zarząd Dekpolu przyjął program emisji obligacji serii E, który przewiduje emisję obligacji w czterech seriach o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 40 mln zł, poinformowała spółka.

Share
d4db1qt

Propozycje nabycia obligacji będą kierowane wyłącznie do funduszy z grupy Pioneer.

"Obligacje serii E będą emitowane w czterech seriach, o wartości nominalnej jednej obligacji w wysokości 1.000 zł oraz łącznej wartości nominalnej wszystkich emitowanych obligacji w wysokości 40 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Obligacje będą oprocentowane w wysokości stawki WIBOR 3M powiększonej o marżę ustaloną z funduszami, a termin wykupu każdej transzy obligacji będzie przypadał w dniu, w którym upłynie nie więcej niż 48 miesięcy od dnia przydziału obligacji pierwszej transzy, podano także.

Obligacje będą wyemitowane w celu realizacji inwestycji budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego na działce przy ul. Jaglanej w Gdańsku i będą zabezpieczone na tej inwestycji.

d4db1qt

Dekpol powstał w 1993 r. Jej działalność opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Kolejne segmenty to: dział konstrukcji stalowych, który realizuje całościowe projekty konstrukcji stalowych dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol jest również producentem łyżek i osprzętów, przeznaczonych do maszyn budowlanych. Trzecim segmentem jest działalność deweloperska. Firma posiada ugruntowaną pozycji w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe. Spółka jest notowana na GPW od stycznia 2015 r.

(ISBnews)

d4db1qt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4db1qt