Trwa ładowanie...
d288ldq
23-12-2016 15:49

Dekpol wyemituje obligacje serii F do maks. 70 mln zł na finansowanie inwestycji

Warszawa, 23.12.2016 (ISBnews) - Dekpol zawarł z funduszami inwestycyjnymi Pioneer Fundusz Inwestycyjny Otwarty oraz Pioneer Obligacji - Dynamiczna Alokacja Fundusz Inwestycyjny Otwarty porozumienie w sprawie emisji obligacji, w związku z którym przyjął program emisji obligacji serii F o łącznej wartości nominalnej do 70 mln zł. Środki pozyskane z emisji Dekpol będzie wnosił do spółki komandytowej, powołanej do realizacji inwestycji mieszkalno-usługowej w Gdańsku. Nabycie obligacji będzie proponowane tylko i wyłącznie ww. funduszom, podał Dekpol.

Share
d288ldq

Będą to obligacje inne niż zamienne lub z prawem pierwszeństwa w sześciu transzach, oprocentowane według stopy procentowej równej WIBOR 3M plus marża. Emisja obligacji dokonywana będzie w związku z planami realizacji inwestycji - budowa, wykończenie oraz wyposażenie budynków, budowli lub lokali w ramach obiektu mieszkalno-usługowego na działkach przy ul. Pszennej i Żytniej w Gdańsku, czytamy w komunikacie.

"Obligacje serii F będą emitowane w sześciu seriach, jako papiery wartościowe na okaziciela, nie mające formy dokumentu, zabezpieczone, o wartości nominalnej jednej obligacji w wysokości 1 000 zł oraz łącznej wartości nominalnej wszystkich emitowanych obligacji w wysokości 70 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Obligacje będą oprocentowane w wysokości stawki WIBOR 3M powiększonej o marżę ustaloną z funduszami, a termin wykupu każdej transzy obligacji będzie przypadał w dniu, w którym upłynie nie więcej niż 48 miesięcy od dnia przydziału obligacji pierwszej transzy. Cena emisyjna obligacji będzie równa wartości nominalnej, podano w materiale.

"Obligacje zostaną wyemitowane w celu pozyskania finansowania na realizację inwestycji. Porozumienie określa zasady, na których emitent będzie proponował funduszom objęcie obligacji emitowanych przez spółkę, a fundusze będą obejmowały obligacje. Emitent jest upoważniony i zobowiązany proponować nabycie poszczególnych transz obligacji tylko i wyłącznie funduszom, stosownie do postępu realizacji poszczególnych etapów harmonogramu Inwestycji, na zasadach ściśle określonych w porozumieniu" - czytamy także.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od stycznia 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW.

(ISBnews)

d288ldq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d288ldq
d288ldq