Trwa ładowanie...
d4cetvb

Delko podpisało umowę kupna 50,97 proc. spółki Frog MS Delko, planuje kolejne akwizycje

04.11. Warszawa (PAP) - Delko podpisało umowę kupna 50,97 proc. spółki Frog MS Delko, dystrybutora artykułów kosmetycznych i higienicznych z Małopolski - podało Delko w...

d4cetvb
d4cetvb

04.11. Warszawa (PAP) - Delko podpisało umowę kupna 50,97 proc. spółki Frog MS Delko, dystrybutora artykułów kosmetycznych i higienicznych z Małopolski - podało Delko w komunikacie. Spółka planuje wkrótce kolejną akwizycję.

Łączna cena nabycia 844 udziałów spółki Frog MS Delko wyniosła 3,66 mln zł.

Delko podało, że akwizycja została sfinansowana środkami z emisji akcji serii C z przełomu sierpnia i września 2009 roku. Spółka pozyskała wtedy 14,25 mln zł, z czego 10,6 mln zł miało być przeznaczone na akwizycje.

Frog MS Delko Sp. z o. o. jest obecna na rynku od 1991 roku, działa w Małopolsce. Podstawową działalnością tej spółki jest dystrybucja artykułów higienicznych, kosmetycznych, chemii gospodarczej oraz leków OTC. Oferta obejmuje około 7.000 pozycji asortymentowych.

d4cetvb

Frog MS Delko jest także właścicielem nieruchomości w Krakowie, na którą składają się m. in. działki o powierzchni ok. 6.700 m2, nowa hala magazynowo-biurowa typu LLENTAB o powierzchni 2.898 m2 i kubaturze 21.300 m3.

Roczne przychody ze sprzedaży spółki wynoszą około 40 mln zł.

"Zainicjowanie konsolidacji wyników finansowych nastąpi w bieżącym okresie sprawozdawczym" - napisano.

Na początku września Delko kupiło PH AMA, dystrybutora kosmetyków i chemii gospodarczej na terenie województwa mazowieckiego, za 6,4 mln zł.

"Zarząd Delko planuje przeprowadzenie kolejnej akwizycji w najbliższym okresie czasu" - napisano w komunikacie. (PAP)

pel/ gor/

d4cetvb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cetvb