Trwa ładowanie...
d1ti4r3
12-10-2016 08:18

Dell Technologies: Część ogromnego programu inwestycyjnego może trafić do Polski

Warszawa, 12.10.2016 (ISBnews) - Dell Technologies - powstały po globalnej fuzji Dell z EMC - może część ogromnego programu inwestycyjnego zaplanowanego na najbliższe lata zrealizować w Polsce, szczególnie w swoim zakładzie produkcyjnym w Łodzi, poinformował ISBnews dyrektor generalny Dell EMC, Commercial Business w Polsce, Wojciech Głownia.

d1ti4r3
d1ti4r3

"Dell Technologies planuje w najbliższych latach ogromne inwestycje w badania i rozwój. Spodziewam się, że będą one obejmowały również polską część koncernu. Posiadamy w Łodzi fabrykę, która produkuje zaawansowane rozwiązania dla całego regionu EMEA. Polskie aktywa Dell Technologies są jednym z kluczowych ogniw łańcucha dostaw i będą uczestniczyć w rozwoju całej firmy" - powiedział ISBnews Głownia.

W kwestii potencjalnych terminów, podkreślił fakt, że fuzja Dell z EMC została sfinalizowana zaledwie kilka tygodni temu, więc w obliczu procesów integracyjnych ostateczne decyzje inwestycyjne dopiero będą podejmowane. W jego ocenie, powstanie Dell Technologies ma zdecydowane przełożenie na Polskę, gdyż jego pozycja rynkowa w naszym kraju nie odbiega, a niejednokrotnie w poszczególnych segmentach jest mocniejsza od globalnej pozycji koncernu.

"To połączenie jest bezprecedensowe nie tylko w skali świata, ale również Polski. Nakłady, które Dell Technologies już w tej chwili przeznacza na badania i rozwój to największe kwoty w całej branży, a w kolejnych latach będą one jeszcze rosły. Naszym celem jest tworzenie zupełnie nowych rozwiązań odpowiadających na oczekiwania klientów w zakresie rozwoju ich biznesów. To plan, który nie ma na celu zaspokojenia krótkoterminowych oczekiwań, ale ma doprowadzić do fundamentalnych zmian technologicznych w perspektywie długofalowej" - dodał.

Dyrektor generalny Dell EMC, Enterprise Business w Polsce Adam Wojtkowski wskazał, że pozycja rynkowa Dell Technologies w kluczowych segmentach, czy wpisujące się w megatrendy rynkowe portfolio, dają podstawy do oczekiwania, że połączenie przyniesie znaczące efekty.

d1ti4r3

"Obie firmy mają podobną strukturę dotarcia do rynku w obszarze biznesu bezpośredniego i kanałowego. 'Pod jednym dachem' znajdą się wszystkie, oprócz aplikacji, narzędzia służące do przeprowadzenia cyfrowej transformacji. Oferta obu firm uzupełnia się, a jednocześnie elementów portfolio, które się pokrywają jest bardzo niewiele. Nasza pozycja rynkowa jest bardzo mocna. Wystarczy chociażby wymienić pozycję numer jeden Dell EMC na rynku macierzy czy numer jeden Della w obszarze serwerów. Dodatkowo, dysponujemy tak złożonymi rozwiązaniami jak wirtualizacja, czy bezpieczeństwo mobilne. Nasze portfolio wpisuje się bardzo dobrze w megatrendy rynkowe - chmurę, bezpieczeństwo, czy Internet Rzeczy (IoT). Połączenie, oczywiście, zawsze jest wyzwaniem, ale efektem jego ogromnego potencjału będzie fakt, że ciężko będzie z nami konkurować" - stwierdził Wojtkowski.

Dodatkowo podkreślił, że w Polsce nadchodzi fala modernizacyjna infrastruktury informatycznej i Dell Technologies jest do niej "perfekcyjnie przygotowany". "Możemy wygrać większość batalii w głowach menedżerów o to, jak ma wyglądać ich architektura informatyczna. Będziemy najbardziej elastyczną firmą w tym zakresie dla segmentu rozwiązań sieciowych, macierzy, ale również oprogramowania" - wskazał Wojtkowski.

Według jego słów, kolejnym procesem, który w ostatnich latach wywarł znaczny wpływ na polskie przedsiębiorstwa jest transformacja cyfrowa.

"Jej przebieg na Zachodzie pokazuje, że kluczową rolę odgrywa tu nastawienie sektora finansowego, a ten u nas dopiero się konsoliduje. Kolejnym obszarem z dużym potencjałem wzrostu dzięki cyfryzacji jest sektor publiczny. Zakładając wykorzystanie środków unijnych na e-państwo, skok cywilizacyjny może mieć znaczące przełożenie na wiele dziedzin życia" - stwierdził dyrektor generalny Dell EMC, Enterprise Business w Polsce.

d1ti4r3

"Jeśli gospodarka polska ma pozostać konkurencyjna na świecie, polskie firmy muszą podążać w tym samym technologicznym kierunku, co Zachód. Dell Technologies, ze swoim wykwalifikowanym lokalnym zespołem, ma kompleksową ofertę, która odpowiada na rynkowe tendencje i pomaga polskim klientom skoncentrować całą ich energię biznesową na rozwoju swoich przedsiębiorstw" - podsumował Głownia.

Dell Technologies to globalny koncern technologiczny, powstały po niedawnej fuzji Dell z EMC.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d1ti4r3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ti4r3