Trwa ładowanie...
dqosxhu

Dent-a-Medical chce 3 mln zł z emisji z prawem poboru

15.03. Warszawa (PAP) - Notowana na rynku NewConnect Dent-a-Medical planuje pozyskać od dotychczasowych akcjonariuszy ok. 3 mln zł na rozwój sieci franczyzowej. W ramach emisji z...

dqosxhu
dqosxhu

15.03. Warszawa (PAP) - Notowana na rynku NewConnect Dent-a-Medical planuje pozyskać od dotychczasowych akcjonariuszy ok. 3 mln zł na rozwój sieci franczyzowej. W ramach emisji z prawem poboru spółka wyemituje do 39,8 mln akcji serii D, do objęcia jednej akcji uprawniać będzie dziesięć praw poboru - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

"Środki pozyskane z nowej emisji przeznaczymy na finansowanie działań związanych z rozwojem sieci franczyzowej. Zależy nam, aby jak najszybciej stworzyć sobie warunki, które pozwolą wykorzystać duży przyrost wartości rynku, na którym działamy, a co za tym idzie czerpać korzyści z efektu skali"- powiedział cytowany w komunikacie Mariusz Andrych, prezes Dent-a-Medical.

"Akcje nowej emisji zostaną zaoferowane z dyskontem w stosunku do ceny notowań akcji spółki na NewConnect" - napisano w komunikacie.

O emisji zadecyduje zaplanowane na 14 kwietnia NWZA. Proponowany dzień prawa poboru to 30 kwietnia.

dqosxhu

Do końca 2010 roku w sieci Dent-a-Medical ma się znaleźć 40 placówek, do tej pory podpisanych zostało już 11 listów intencyjnych.

"Założyliśmy sobie dość ambitny plan rozbudowy sieci, który przewiduje powstanie około 200 placówek w całym kraju, w ciągu najbliższych dwóch lat. Niewykluczone, że w wyniku prowadzonych rozmów będziemy musieli skrócić czas realizacji tego zamierzenia. Docelowo odpowiednia wielkość sieci oraz przychodów pozwoli nam myśleć o przejściu na rynek regulowany" - powiedział. (PAP)

jru/ jtt/

dqosxhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqosxhu