Trwa ładowanie...
d1eesco
09-02-2016 14:04

Deutche Bank Polska szacuje wielkość podatku bankowego na ok. 120 mln zł w br.

Warszawa, 09.02.2016 (ISBnews) - Deutsche Bank Polska szacuje, że kwota podatku bankowego, którą zapłaci w tym roku wyniesie ok. 120 mln zł, poinformował prezes Krzysztof Kalicki.

Share
d1eesco

"W tym roku szacujemy, że koszt podatku bankowego będzie wynosił ok. 120 mln zł. To duże uderzenie w ekonomikę banku" - powiedział prezes podczas posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Prezes poinformował, że w grudniu bank podniósł marże na kredyt hipoteczny.

"Mieliśmy najniższe na rynku marże i musieliśmy dopasować strukturę kosztów do struktury aktywów. Teraz jesteśmy bardziej nastawieni na udzielanie kredytów dla małych i średnich firm. W styczniu udzieliliśmy kredytów na 100 mln zł. Rozważamy podniesienie opłat i prowizji w szczególności tam, gdzie wynosiły 0 zł"- powiedział Kalicki.

Dużo będzie wynikało ze zmiany modelu biznesowego, będziemy się wycofywać z produktów niskomarżowych, podkreślił.

d1eesco

Prezes poinformował, że jednorazowe dodatkowe koszty, jakie bank poniósł w ub. roku sięgnęły 85 mln zł.

"Gdybyśmy spojrzeli na kwotę kosztów BFG, upadające banki, fundusz pomocy w BGK, to nasze koszty w 2015 r. tylko z tego tytułu wzrosły o 85 mln zł, co przy wyniku ok. 170 mln zł to bardzo duże obciążenie" -powiedział prezes.

"Polityka prowizji i opłat jest skomplikowana, bo niektóre będzie my obniżać, np. koszty inspekcji, nie będziemy pobierać opłat za rozpatrzenie wniosku kredytowego. Sytuacja jest złożona, ale na pewno sytuacja średnich banków jest trudniejsza, nawet jeśli są prowadzone konkurencyjnie" - powiedział Kalicki.

(ISBnews)

d1eesco
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eesco
d1eesco