Deutsche Bank: Właściciele smartfonów rezygnują z innych urządzeń

Warszawa, 01.03.2016 (ISBnews) - Dwie trzecie Polaków posiada smartfon, a blisko jedna trzecia tablet. W związku z tym 46% właścicieli smartfonów zrezygnowała na jego rzecz z korzystania z aparatu fotograficznego, 40% z budzika, 29% z mapy/nawigacji GPS, 28% z zegarka, 24% z kalkulatora, 22% z odtwarzacza muzyki, 21% z komputera, 16% z papierowego kalendarza, wynika z najnowszego raportu Deutsche Banku "Portret finansowy Polaków 2015. Plany na 2016 r."

01.03.2016 | aktual.: 01.03.2016 10:38

"Co trzeci użytkownik smartfona kupił za jego pośrednictwem choć raz książki, muzykę lub gry. Co czwarty - odzież i obuwie, co piąty - sprzęt elektroniczny. Na tabletach zdecydowanie chętniej niż na smartfonach kupujemy kosmetyki i produkty spożywcze. Większe urządzenie ma też przewagę, jeśli chodzi o czytanie e-wydań prasy" - czytamy w raporcie.

60% właścicieli tabletów i 50% smartfonów uważa je za przydatne do zarządzania finansami - robienie przelewów, sprawdzanie stanu konta w banku, opłacanie rachunków, przeglądanie historii transakcji, regulowanie rat kredytowych czy dokonywanie inwestycji.

35% posiadaczy smartfonów zagląda do niego co chwilę lub średnio raz na godzinę.

"W opinii badanych, denerwujące i niewłaściwe jest korzystanie ze smartfona przede wszystkim w miejscach kultu religijnego, takich jak kościoły, czy na cmentarzu. Uważa tak ponad połowa przebadanych przez Deutsche Bank Polaków (51%). Była to zdecydowanie najczęściej wybierana odpowiedź. Irytujące również, choć znacznie mniej, jest sięganie po urządzenie w kinie (18% wskazań) lub podczas koncertów i przedstawień (14%)" - czytamy także.

Z badania Deutsche Bank wynika, że spowszedniało korzystanie ze smartfonów w tramwajach, autobusach bądź pociągach, 69% użytkowników smartfonów korzystania z nich w środkach komunikacji zbiorowej. 55% przyznaje się do pisania podczas posiłków wiadomości tekstowych. Co trzeci z nas sprawdza swojego smartfona podczas bezpośredniej rozmowy twarzą w twarz z inną osobą, również podczas spotkań służbowych.

15% badanych sprawdza cudzy telefon, a 10% wykorzystuje to urządzenie do śledzenia, gdzie znajdują się członkowie jego rodziny lub znajomi.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)