Trwa ładowanie...
dm13eth

DI BRE obniżył rekomendację dla Comarchu do "redukuj", cena docelowa 79,5 zł

09.08. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 3 sierpnia obniżyli cenę docelową akcji Comarchu do 79,5 zł z 93,1 zł poprzednio oraz rekomendację dla...

Share
dm13eth

09.08. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 3 sierpnia obniżyli cenę docelową akcji Comarchu do 79,5 zł z 93,1 zł poprzednio oraz rekomendację dla spółki do "redukuj" z "trzymaj".

Raport wydano przy kursie akcji Comarchu na poziomie 86,35 zł, a w poniedziałek na zamknięciu były one wycenione na 85,45 zł.

"W wyniku przeprowadzonej w Comarch AG transakcji podniesienia kapitału zakładowego grupa została zasilona zewnętrznymi wpływami z emisji na kwotę 1 mln euro. W zamian zaangażowanie Comarchu w aktywa w Niemczech i Francji przynoszące około 33 proc. skonsolidowanej sprzedaży Grupy spadło ze 100 proc. W związku z przeprowadzoną emisją szacowany przez nas udział akcjonariuszy mniejszościowych w wartości przedsiębiorstwa rośnie z 10,5 mln zł do 36,1 mln zł, przez co nasza wycena spółki obniża się o około 2,82 zł na akcję" - napisano w raporcie.

W ocenie analityków DI BRE II kw. będzie tylko nieznacznie lepszy operacyjnie od bardzo słabego II kw. 2009 r., za czym stać będą odpisy wartości aktywów spowodowane przez podniesienie kapitału w Comarchu AG i rozwodnienie na aktywach tej spółki zależnej na kwotę 9,9 mln zł. Oczekują też straty operacyjnej w SoftM w wysokości 1 mln euro oraz straty operacyjnej w spółkach celowych wynoszącej 3 mln zł. W konsekwencji prognozują stratę operacyjną grupy w II kw. na poziomie 11,3 mln zł.

dm13eth

Oczekiwane słabe wyniki pierwszego półrocza skłoniły analityków do obniżenia prognoz na 2010 r. oraz obniżenia tempa spodziewanej poprawy wyników.

"Comarch pozostaje wciąż spółką notowaną przy znacznym poziomie premii w stosunku do polskich i zagranicznych konkurentów, która naszym zdaniem jest trudna do uzasadnienia nawet w przypadku zakładanego przez nas znaczącego udziału Comarchu w projektach informatycznych związanych z budową elektronicznej administracji" - napisano.(PAP)

gsu/ jtt/

dm13eth
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm13eth
dm13eth