Trwa ładowanie...
dsgtcgx

DI BRE obniżył rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "trzymaj" z "akumuluj"

23.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 17 grudnia obniżyli do "trzymaj" z "akumuluj" rekomendację dla Cyfrowego Polsatu przy cenie docelowej na poziomie 15,30...

Share
dsgtcgx

23.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 17 grudnia obniżyli do "trzymaj" z "akumuluj" rekomendację dla Cyfrowego Polsatu przy cenie docelowej na poziomie 15,30 zł.

W dniu wydania rekomendacji kurs Cyfrowego Polsatu wyniósł 17,3 zł, a na czwartkowym zamknięciu akcje platformy cyfrowej wyceniono na 16,79 zł.

"Kreująca według nas znaczącą wartość dodaną transakcja przejęcia 100 proc. udziałów w Telewizji Polsat została szybko zdyskontowana przez inwestorów. Od momentu ogłoszenia akwizycji kurs Cyfrowego Polsatu zyskał 27,2 proc. przy wzroście indeksu WIG20 o 1 proc., co wyczerpuje potencjał wzrostowy spółki. Z drugiej strony spółka podpisała umowę na świadczenie usług transmisji danych oraz hurtowy zakup 12 mln GB transferu danych na 3 lata po cenie około 9,25 zł za 1 GB. Naszym zdaniem transakcja ta jest niekorzystna dla spółki, gdyż zarówno wolumen, jak i wynegocjowana cena, powodują, że Cyfrowy Polsat będzie dopłacał do każdego 1GB sprzedanego limitu transferu, a w miarę, jak popularyzować się będą wyższe limity, kwota subsydium będzie rosła" - napisano.

"Poza kwotą subsydium spółka ponosić będzie dodatkowo koszty marketingowe promocji oferty, koszty subsydiów modemów, itd. W konsekwencji Cyfrowy Polsat będzie w dużym stopniu dotował rozwój sieci internetowej, na której nie będzie miał w przyszłości zagwarantowanych praw użytkowania. Uwzględniając powyższe czynniki oraz fakt osiągnięcia przez kurs akcji spółki poziomu naszej ceny docelowej powiększonej o określoną w komentarzu specjalnym z 16 listopada wartość dodaną z tytułu nabycia Telewizji Polsat, obniżamy naszą rekomendację dla akcji Cyfrowego Polsatu do trzymaj" - dodano.(PAP)

epo/ gor/

dsgtcgx

Podziel się opinią

Share
dsgtcgx
dsgtcgx