Trwa ładowanie...
d3sbjv2

DI BRE podniósł rekomendację dla Comarchu do "trzymaj", cena docelowa 93,1 zł

09.07. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 5 lipca podnieśli rekomendację dla Comarchu do "trzymaj" z "redukuj" , podtrzymując cenę docelową...

Share
d3sbjv2

09.07. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 5 lipca podnieśli rekomendację dla Comarchu do "trzymaj" z "redukuj" , podtrzymując cenę docelową jednej akcji spółki na poziomie 93,1 zł.

Raport wydano przy kursie akcji Comarchu na poziomie 81 zł, a w piątek na zamknięciu były one wycenione na 78,95 zł.

"Akcje Comarchu uległy w czerwcu dalszej przecenie tracąc na wartości kolejne 8,0 proc. co jest efektem obniżanych przez inwestorów oczekiwań w stosunku do skali oczekiwanej w tym roku poprawy wyników. Spółka wciąż pozostaje relatywnie wysoko wyceniona na tle krajowych i zagranicznych konkurentów (EV/EBITDA na poziomie 8,6 vs. 7,1 mediany dla spółek porównywalnych), a dodatkowo mniejszościowi akcjonariusze zostaną w naszym odczuciu mocno rozwodnieni na zagranicznych aktywach Grupy poprzez podniesienie kapitału w Comarch AG, co będzie również najprawdopodobniej skutkowało odpisami wyceny bilansowej i stratami w drugim kwartale" - napisano w raporcie.

"Z drugiej strony realny scenariusz partycypacji spółki w projekcie budowy elektronicznej administracji, a także sprzyjający spółce scenariusz osłabienia polskiego złotego skłania nas do zamknięcia negatywnej rekomendacji. Rekomendujemy trzymanie akcji Comarchu" - dodano. (PAP)

pel/ ana/

d3sbjv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sbjv2
d3sbjv2