Trwa ładowanie...
d3m7pnv
d3m7pnv

DI BRE podniósł rekomendację dla Enei, obniżył dla CEZ-u

23.05. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 17 maja podnieśli do "akumuluj" rekomendację dla Enei i obniżyli do "redukuj" dla CEZ-u. Bez zmian pozostały...
Share
d3m7pnv

23.05. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 17 maja podnieśli do "akumuluj" rekomendację dla Enei i obniżyli do "redukuj" dla CEZ-u. Bez zmian pozostały rekomendacje dla Tauronu ("kupuj") i PGE ("akumuluj").

Cena docelowa akcji CEZ została ustalona na 142,7 zł, Enei 21,68 zł, PGE 27,74 zł i Tauronu 9,24 zł.

"Sektor energetyczny od początku roku zachowywał się słabiej od szerokiego rynku i tylko CEZ na fali decyzji o zamknięciu niemieckich elektrowni jądrowych mocno odreagował wcześniejsze spadki kursu. W przypadku czeskiego koncernu jest to już jednak dobry moment na realizację zysków, a do łask inwestorów po bardzo dobrych wynikach za 1Q powinny wrócić polskie spółki z sektora" - uważają analitycy DI BRE Banku.

d3m7pnv

Ich zdaniem, perspektywa malejącej rezerwy mocy będzie bowiem sprzyjać wzrostom cen energii (możliwe pojawienie się czynnika spekulacyjnego na TGE), a mechanizm wynagradzania WRA pozwoli na dalszą dynamiczną poprawę wyników dystrybucji.

"Oczywiście nadal w mocy pozostają długoterminowe ryzyka związane z CO2 i ogromnymi planami wydatków inwestycyjnych, ale w naszej opinii poprawa rentowności i bilansów w krótkim terminie będzie je skutecznie w oczach rynku łagodzić. Zalecamy kupowanie akcji Tauronu, akumulowanie Enei i PGE oraz redukowanie CEZ" - napisano w raporcie. (PAP)

pr/ asa/

d3m7pnv

Podziel się opinią

Share
d3m7pnv
d3m7pnv