Trwa ładowanie...
d1e3pxx
d1e3pxx

DI BRE podniósł rekomendację dla pięciu spółek, obniżył dla czterech

12.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie miesięcznym z 5 listopada podwyższyli rekomendacje dla Actiona i Netii do "trzymaj", Kernela do "kupuj", Cyfrowego Polsatu...
Share
d1e3pxx

12.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie miesięcznym z 5 listopada podwyższyli rekomendacje dla Actiona i Netii do "trzymaj", Kernela do "kupuj", Cyfrowego Polsatu do "akumuluj" i dla PBG do "redukuj" oraz obniżyli rekomendacje dla Erbudu, GTC i Ulmy Construccion Polska do "trzymaj" i dla Pekao do 'sprzedaj".

"W krótkim okresie o skali awersji do ryzyka decydują czynniki płynnościowe. Wskaźniki opisujące optymizm inwestorów osiągają maksima (przed nami jeszcze "rajd św. Mikołaja" i "efekt stycznia"), co naszym zdaniem powoduje narastanie bańki spekulacyjnej - szczególnie na rynkach surowcowych. Kiedy realna gospodarka zacznie się poprawiać, FED będzie musiał "zdjąć" wpompowywane dziś pieniądze z rynku" - napisano w raporcie DI BRE Banku.

Analitycy poinformowali, że ze względu na wysoką wycenę obniżają rekomendację dla Pekao do sprzedaj. Relatywnie pozytywnie nadal oceniają walory Handlowego ze względu na perspektywy redukcji kosztów ryzyka.

d1e3pxx

Najciekawszą inwestycją w sektorze paliwowym pozostaje PGNiG z ekspozycją na spadek kursu USD/PLN i perspektywę dobrych wyników w najbliższych kwartałach. Przy obecnym kursie DI BRE Banku nie widzi potencjału wzrostowego w akcjach PKN Orlen.

"W ramach sektora energetyki zalecamy przeważanie Taurona i PGE kosztem CEZ, który będzie odczuwał na wynikach nowe propozycje czeskiego rządu w sprawie uprawnień do emisji dwutlenku węgla" - napisano w raporcie.

Po dużych spadkach w październiku podnosimy rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do akumuluj. Zbyt optymistyczne oczekiwania inwestorzy mają naszym zdaniem w stosunku do TVN - uważają analitycy.

"Podtrzymujemy pozytywne rekomendacje dla Asseco Poland i Sygnity. Wśród dystrybutorów mimo wzrostów ostatniego miesiąca podtrzymujemy pozytywne rekomendacje dla AB i Asbis. W związku z korektą kursu podnosimy naszą rekomendację dla Actionu do trzymaj" - napisano w raporcie.

d1e3pxx

Nadchodzące wyniki pozytywnie powinny wpływać na notowania Astarty, Centrum Klima oraz Kernela.

"Obawiamy się negatywnych zaskoczeń w grupie największych firm budowlanych (wyniki Q3 2010 Polimexu i Mostostalu Warszawa). Na tle największych firm nadal rekomendujemy przeważanie małych i średnich spółek z branży, w tym podmiotów specjalistycznych" - napisano w raporcie DI BRE Banku.

Ich zdaniem wyceny wybranych spółek z branży deweloperskiej nadal są bardzo atrakcyjne. W wybranych przypadkach dyskonto do fair value sięga około 25-30 proc. Sentyment do branży jest raczej słaby, co może w przyszłości pozwalać na generowanie przez spółki zaskoczeń pozytywnych. (PAP)

pr/ gor/

d1e3pxx

Podziel się opinią

Share
d1e3pxx
d1e3pxx