Trwa ładowanie...
d24ibbb

DI BRE podniósł rekomendację dla Sygnity do "kupuj", cena docelowa 28 zł

...

Share
d24ibbb

24.05. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 18 maja, podnieśli rekomendację dla Sygnity do "kupuj" z "akumuluj", cena docelowa wynosi obecnie 28 zł.

"Wyniki pierwszego kwartału 2011 roku potwierdzają pozytywny przebieg restrukturyzacji kosztowej w Grupie. Poprawa wyniku operacyjnego o blisko 19 mln PLN, mimo tylko nieznacznego wzrostu przychodów i nie w pełni jeszcze widocznych oszczędności płynących z redukcji zatrudnienia wskazują na bardzo duży potencjał poprawy wyników również w kolejnych okresach" - napisali analitycy DI BRE.

Ich zdaniem dodatkowego impulsu oszczędnościowego należy spodziewać się w związku z wchłonięciem czterech spółek zależnych i wynikającej z niego konsolidacji kosztów central tych podmiotów. Z szacunków DI BRE wynika, że przyniesie to około 4 mln PLN, przy czym oszczędności te efektywnie pojawią się dopiero w 2012 r.

"Zaktualizowaliśmy nasz model wyceny uwzględniając pojawienie się dodatkowych oszczędności wynikających z głębszej redukcji zatrudnienia w I kw. 2011 r., a także konsolidacji spółek zależnych (redukcja kolejnych 70 etatów), a także dokonując modyfikacji dotyczących amortyzacji i podatku dochodowego. Obniżyliśmy też zakładany na ten rok wzrost przychodów do 5,3 proc., co jest założeniem bardziej konserwatywnym od oczekiwań Zarządu, który przewiduje wzrost obrotów w tempie porównywalnym do wzrostu rynku (ten prognozowany jest przez spółkę na poziomie 7,86 proc.)" - poinformowano w raporcie

"W wyniku wprowadzonych zmian podnosimy naszą cenę docelową dla akcji Sygnity do 28,0 PLN za akcję. Jednocześnie podnosimy nasze zalecenie inwestycyjne do kupuj" - dodano.

Raport wydano przy cenie 21,50 zł. We wtorek około godz. 16.37 za jedną akcję spółki płacono 22,81 zł. (PAP)

jow/ jtt/

d24ibbb

Podziel się opinią

Share
d24ibbb
d24ibbb