Trwa ładowanie...
d1lzepf

DI BRE podwyższył cenę docelową Action do 22,2 zł i rekomendację do "akumuluj"

12.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 6 listopada, podwyższyli cenę docelową akcji Action do 22,2 zł z 17,3 zł poprzednio. Rekomendacja została podniesiona...

d1lzepf
d1lzepf

12.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 6 listopada, podwyższyli cenę docelową akcji Action do 22,2 zł z 17,3 zł poprzednio. Rekomendacja została podniesiona do "akumuluj' z "redukuj".

Analitycy w raporcie zwracają uwagę, że pomimo iż Action w pierwszym półroczu 2012 r. odnotował bardzo dobre wyniki finansowe, to spółka wygenerowała wysokie ujemne przepływy z działalności operacyjnej.

"Oczekujemy, że w drugim półroczu sytuacja nie ulegnie diametralnej zmianie i Action mimo dużego wzrostu zysku netto zakończy cały 2012 rok z ujemnymi przepływami z działalności operacyjnej. Przyszły rok powinien przynieść jednak poprawę sytuacji. Wraz ze spodziewanym obniżeniem tempa wzrostu przychodów spółka nie będzie już potrzebowała w takim stopniu dalszych nakładów na kapitał obrotowy, co powodować będzie, że dobrym wynikom finansowym towarzyszyć wreszcie zaczną wysokie przepływy generowane z działalności operacyjnej" - napisano w raporcie.

"Od momentu wydania przez nas rekomendacji kurs akcji Actionu obniżył się o 14 proc. wobec wzrostu szerokiego indeksu rynkowego o 4,7 proc. W naszym modelu wyceny wprowadzamy zmiany uwzględniające wyższy od wcześniej przez nas zakładanego poziom odnotowywanych wyników. Jednocześnie wprowadzamy większą od oczekiwanej presję na kapitał obrotowy w 2012 roku" - dodano.

Raport wydano przy kursie 19,96 zł, a w poniedziałek o godz. 16.10 za akcje spółki płacono 20,4 zł.(PAP)

gsu/ jtt/

d1lzepf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lzepf